Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,768 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohyby

  , Autor: zuzka233

  Dobry den, som v 23tt a dnes od rana som necítila pohyby, len rano take slabe, a chodim aj casto na wc,a trochu ma boli podbrusko. je to normalne alebo si mam zaist radcej na pohotovost. dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak sa zmenila intenzita vnímania pohybov bude potrebné navštíviť gynekológa.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň , aký máte názor nato že som v 35tt a pohyby cítim slabucke a vôbec nie bolestivé ? Cítim ich možno len tak 10 za cely deň je to okej ? Bábätko nieje otočená smerom dole ale naposledy bola pozdĺž

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, plod už v tomto týždni tehotenstva nemá toľko miesta, ako v II. trimestri, preto už pohyby nie sú také intenzívne a razantné. Navyše, ak je plod v priečnej polohe a ak je placenta na prednej stene maternice, pohyby plodu sú ešte viac tlmené. Ak sú výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať.

 • 28tt

  , Autor:

  Dobrý deň. Mám za sebou dve sekcie, čaká ma tretia. Som aktuálne v 28+1 tt a posledné dva dni pociťujem také šklbance, pohyby až pod jazvou, nebolí ma jazva z vonka ale cítim to tak vnútri ale úplne naspodu. Pri predchádzajúcich tehotenstvach som až take bolesti pichanie nemala.Je to niečo veľmi nepríjemné. Mám dosť problém sa pohybovať, chodím pomaly skrz to, lebo je to cítiť výrazne pri chôdzi. Slabu bolesť v oblasti dolnej časti podbruška a krížov tiež pociťujem pripomína mi to ako na menzes. Kedy sú tieto stavy ešte v norme a kedy nie ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mierne pobolievanie v podbrušku alebo občasné tvrdnutie podbruška je normálne, vplyvom zväčšovania sa maternice a rozpínaním sa väzov závesného aparátu maternice. Ak sú však bolesti takej intenzity, že obmedzujú alebo sťažujú pohyb, určite odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Môže sa jednať o bolesti lonovej kosti, prípadne začínajúcu symfyzeolýzu, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Pohyby

  , Autor:

  Prepáčte ak som sa zle vyjadrila. Neviem či ma teda ešte dosť miesta keď nevidím pohyby ešte na bruchu,no cítim stále ako sa hýbe. Tak som chcela vedieť, že či to ešte postupom týždňov bude už pekne vidieť, momentálne by som mala byt 27tt.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pohyby plodu viditeľné cez brušnú stenu sú skôr výnimočné, záleží od viacerých okolností. Je to viditeľné u žien, kde placenta nie je na prednej stene maternice a brušná stena, hlavne tuková vrstva, je extrémne tenká. Najčastejšie je to viditeľné u športovkýň a chudých žien. U väčšiny žien nie je vidieť “otlačok nôžky” alebo kopčeky tvorené plodovými čiastkami na brušnej stene, nesúvisí to s nedostatkom miesta ani s množstvom plodovej vody.

 • Informacia

  , Autor:

  Dobry den chcem sa spitat som druhorodička teraz som v 13tt3dni cize v 4mesiaci v ktorom tyždny budem pocitovat prve pohyby dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dopredu Vám to povedať neviem, je to individuálne u každej ženy, ale väčšina žien cíti pohyby plodu medzi 18. - 20. týždňom tehotenstva, prvorodičky neskôr, medzi 20. - 22. týždňom tehotenstva.

 • Poloha placenty

  , Autor:

  Dobrý deň prajem.
  Chcem sa opýtať, keďže poradňu mam až o mesiac a nedávno som bola na gynekologickej príjmovej kvôli slabým pohybom. Pani doktorka mi napísala, že placenta na PS. Treba mať nejaké obavy? Alebo obmedzenia? Som v 26tt.
  Veľmi pekne ďakujem :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte mať žiadne obavy ani dodržiavať obmedzenia. Placenta na prednej stene je normálna lokalizácia placenty, môžete ale vďaka tomu vnímať pohyby o niečo tlmenejšie.