• oplodnenie a tehotnosť

    Dobrý deň
    potrebujem nutne poradiť..ja som tehotná a môj doktor mi povedal že som otehotnela 18 mája. teraz potrebujem radu ako to vlastne je..otehotnenie sa to nazýva a nastáva až týždeň po pohlavnom styku? alebo to je tak keď mi doktor povedal že som otehotnela 18 mája tak v ten deň som musela mať aj pohlavný styk?..prosím Vás o podrobné vysvetlenie ako to je. Ďakujem

    Dobrý deň,
    neviem na základe čoho vám to povedal pán doktor, pravdepodobne na základe údaja poslednej menštruácie, prípadne na základe ultrazvukového vyšetrenia. Nedá sa to určiť presne na deň len približne. Ako otehotnenie sa ráta čas kedy dôjde k splynutiu vajíčka a spermie, teda v deň (príp. plus 1-2 dni) kedy došlo k pohlavnému styku. Veľmi orientačne sa to dá aj na základe začiatku poslednej menštruácie + približne 14 dní.