Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,029 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • tehotenstvo a menstruacia

  , Autor: kitaa

  Dobry den,prosim poradte mi akosi nicomu nechapem,menstruciu som mala 27 a trvala mi 5 dni,,pred tym som ju mala v septebri 25, vzdy som si myslela ze ked ju mam 27 tak ju mam dostat27 nie? ale kamoska mi hovorila ze ju mam dostat 28 dni od menstruaciie? ale mne to tak nevychadza tych 28 dni,, kedy mam tento mesiac cakat menstruaciu?mavam ju hociako raz jeden mesiac 25 raz druhy mesiac 28 a to mam nepravidelnu menstruaciu ked nemam cyklus 28 dni,,myslela som si ze nepravidelna menstrucia je ked ju ma zena raz za 3 mesiace a tak,ako to je prosim teda,,? a kedy mam prosim plodne dni,ked mam menstruaciu raz tak raz tak nechapem tomu? a ked mam menstruaciu nepravidelnu co to znamena ,ze mam mensiu sancu otehotniet alebo to je jedno aj ked je pravidelna? ja mam potom aku? a ako mam vypocitat plodne dni?teraz som mala pohlavny styk 3 novembra je tam ta moznost ze som tehotna? lebo mna zacalo pichat na pravej strane dole dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pravidelná menštruácia je ak je cyklus 28 dňový, ak je menštruačný cyklus jeden mesiac 25-dňový a druhý mesiac zase 30-dňový ide o nepravidelnú menštruáciu. Aby ste to mali prehľadné, veďte si menštruačný kalendár a sama uvidíte. Menštraučný cyklus sa ráta od prvého dňa menštruácie. Ovulácia vychádza približne medzi 12-14 dňom pri pravidelnom 28 dňovom cykle., teda za plodné dni možno považovať 11-17 deň. Pri nepravidelnej menštruácii je to problém presne určiť, dá sa to na základe ultrazvukového vyšetrenia, niektoré ženy ovuláciu pociťujú, prípadne sú rôzne viac či menej presné metódy na základe zmeny charakteru cervikálného hlienu, na základe zvýšenia telesnej teploty a podobne. Existujú však špeciálne ovulačné testy, ktoré fungujú podobne ako tehotenský test.
  Ak ste mali nechránený pohlavný styk je tam šanca, že ste tehotná. No bol to 10 deň cyklu, najvyššia pravdepodobnosť je od 11 do 17 dňa.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo a menštruácia

  , Autor: Maja9511

  Dobrý môžem sa spýtať, tri týždne dozadu sa partner dostal rukou do nohavičiek a predtým sa dotkol svojho penisu na ktorom mohol mať tzv. kvapôčky lásky, ale ruku mal suchú. O necelý týždeň som dostala silnú menštruáciu s normálnym červeným výtokom ktorá u mňa trvá priemerne 6 dní a tak aj trvala. Mohlo sa stať, že aj keď mal suchú ruku a mala som silnú menštruáciu tak by som mohla byť tehotná? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvedeným spôsobom sa otehotnieť nedá. Za daných okolností tehotná nebudete, nemusíte sa obávať.