• Kzselina listová

    , Autor: odbornik6

    Dobry den pani doktorka
    Vsade citam a pocuvam ake je dolezite uzivat kyselinu listovu v prvom trimestri z toho najma prve dva mesiace. Ja som sa dozvedela, ze som tehotna az po druhom mesiaci, takze som nebrala ziadne vitaminy ani nevenovala pozornost zvyseniu davky tejto kyseliny v potrave. Teraz som uz na zaciatku stvrteho mesiaca. Je mozne zistit, ci nedostatkom tejto kyseliny by mohlo mat moje babatko poskodenu chrbticu, lebku, miechu, mozog, CNS, etc..., vsetko to preco sa ma brat zvysene mnozstvo tejto kyseliny listovej?
    Mam pocit, ze cim viac rad a citania na internete absolvujem tym viac ma len zbytocne znepokojuju.
    Dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň,
    vôbec sa nemusíte znepokojovať . Vo väčšine prípadov je dostatok kyseliny listovej v potrave. Navyše ste iste absolvovali biochemický skríning vrodených vývojových chýb, ktorý je zameraný aj na tieto ochorenia. O chvíľu vas čaka aj morfologický ultrazvuk, kde sa všetok potvrdí. Všetko bude v poriadku, nebojte sa!