• anti-CMV

    , Autor: anya

    Dobrý deň MUDr. Reismullerová,
    chcem sa opýtať, v 26tt mi robili testy na vírusy.Zaujímalo by ma anti-CMV, kde anti-CMV IgG mi vyšlo pozit 37,6 a anti-CMV IgM negat.6. Znamená to, že vírus som prekonala v tehotenstve či niekedy pred ním?

    Dobrý deň,
    pozitívne Ig G protilátky znamenajú prekonanú infekciu v minulosti, nepredsavujú riziko pre plod. Práve naopak do určitej miery predstavujú ochranu pred opakovanou infekciou v gravidite.