• latentna/chronicka infekcia

    , Autor: ada121

    Dobry den,

    momentalne som 16tt.
    Pred dvomi mesiacmi robili pecenove testy, ktore boli trosku zvysene a o par dni na to sa testy zopakovali. Su v norme.

    Pani doktorka povedala, ze mam sa ist opytat do ambulancie rizikovej gravidity sa opytat, ako postupovat. Infekcia tam vraj prebehla, momentalne to vyzera tak, ze neprebieha.
    V pripade, ze neprebieha, je to prosim v poriadku?

    "
    IgM /Eclia/ negativny
    S_CMV IcG - avidita /Eclia/ 84 vysoka avidita
    > 55% / vysoka susp.latentna chronicka infekcia
    Vysledky vysetrenia pravdepodobne svedcia pre prekonanu EBV infekciu. "

    Nepocitujem a nepocitovala som dlhe mesiace ziadne "chripkove" alebo inak chorobne stavy, citim sa dlhodobo dobre.

    Dakujem.

    Dobrý deň, vysoká avidita anti-CMV IgG v 1. trimestri tehotenstva vylučuje primárnu infekciu počas tehotenstva a indikuje nízke riziko vnútromaternicového prechodu vírusu. S najväčšou pravdepodobnosťou ste v minulosti prekonali infekciu cytomegalovírusom, ktorá prebiehala bez klinických príznakov, alebo bola vo forme nekomplikovanej chrípky. Nemusíte mať už roky žiadne ťažkosti. Vplyv na tehotenstvo to nemá. Čo sa týka pečeňových testov, ako aj ostatných vyšetrení, nepoznám presné výsledky, preto sa neviem objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.