• Anopyrin

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den pan Dr, chcem sa opytat je naozaj bezpecne pre plod uzivanie anopyrinu pocas tehotenstva?
    Na hematologii mi bol zisteny rodeny trombofilny stav:heterozygotna mutacia FII G20210A zatial asymptomaticka
    deficit FXII 22,9-24% klinicky nezávazny (môze sposobovat predlzenie aPTT)
    lupusovy inhibitor v nizkom titri, pozitivita non- criteria APA typu anti-fosfatidyletanolserin IgG 9/23-2/23, antitrombin screen 2/23,, ostatne antifosfolipidove protilatky su negativne

    odp. pri planovani/po potvrdeni gravidity pridat ASA 100mg denne (anopyrin/aspirin) pre pozitivitu non-criteria APA+LA

    je to bezpecne? poznam zeny ktore maju tiez tromofilny stav a im dr. naordinoval fraxiparine/clexane...Ja som mala este pred pol rokom hematologickou naordinovany nizkomolekulovy heparin tiez v pripade gravidity, ale po poslednom vysetreni v septembri mi to zamenila za Anopyrin.

    dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, Anopyrin je do 34. - 36. týždňa tehotenstva bezpečný. Máte však hematologický problém, takže hematológ sa vie najobjektívnejšie vyjadriť k tomu, aká forma a dávka liečby bude pre Vás potrebná. Či budete mať v liečbe iba ASA 100 - 150mg na deň alebo Vám okrem toho do liečby pridá aj nízkomolekulárny heparín. Je to otázka pre hematológa. Určite sa neporovnávajte s kamarátkami, či inými ženami. Každá máte iný problém, diagnózu, výsledky, či okolnosti a pre každú je vhodnejšie niečo iné. Postupujte podľa odporúčaní Vášho ošetrujúceho hematológa.