• Mimomaternicové tehotenstvo

    , Autor: Miláčik môj

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať keď mám odobrani na pravej strane vajcovod či môžem ešte otehotnieť mám len 29rokou po koľko mesiacoch môžem zostať tehotná

    Dobrý deň, ak nemáte pravý vajíčkovod, z pravého vaječníka otehotnieť neviete. Ak je ľavý vyjíčkovod a ľavý vaječník v poriadku, môžete otehotnieť spontánne. Každý mesiac sa uvoľňuje počas ovulácie vajíčko z vaječníka, jeden mesiac z pravého, další z ľavého vaječníka, na striedačku. Pri snahe otehotnieť odporúčam nechránený pohlavný styk 2 - 3 krát týždenne počas celého cyklu, okrem menštruácie. Ak sa Vám nepodarí aj napriek tomu otehotnieť do pol roka až roka, navštívte Vášho obvodného gynekológa.