• Ovulácia

    Dobry den prajem, som mamina 14 mesacnej dcerky a s manzelom sa snazime o druhe babatko zatial len 4 mesiace. Cyklus mavam 26-28 dnovy, ovulacie mavam vacsinou v 11-14 den cyklu. Kedze si poznam priznaky ovulacie ktore mam ( hlien a bolest v podbrusku), chcela by som sa opytat nasledovne:

    Posledny menzes bol 14.10, ale ovulacia sa dostavila az vcera t.j. 20-ty den cyklu (neviem z akehi dovodu tak neskoro)...Styk mavam pravidelny (aj vcera t.j v den ovulacie)
    Je mozne otehotniet aj ked som mala oneskorenu ovulaciu?
    Menzes by som mala dostat o 6 dni t.j. 7.11 - 9.11 (ak ratame 26-28 dni ktore mavam).
    Bolo by mozne (aj ked je to len kratky cas na oplodnenie/uhniezdenie od OVU do MS) ze menzes za tych 6 dni nedostanem vobec (mozne tehotenstvo?) kedze som ovulovala tyzden pred menzesom, resp. mozem menzes dostat aj tak a mozem byt tehotna zaroven?

    (uzivam Inofolic Combi a Euthyrox 50, hormonalny profil ok, takisto z endokrinologickeho hladiska tiez vsetko ok.)

    Dakujem velmi pekne a pekny zvysok dna prajem :)

    Dobrý deň, áno, dá sa otehotnieť aj pri posunutej ovulácii. Ak by sa Vám však nepodarilo otehotnieť, aj napriek pravidelnému nechránenému pohlavnému styku, je vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie predpísať Clostilbegyt na vyvolanie ovulácie.