• Polycystické vaječníky

    Mne včera hrozne zabolel pravý vaječník počas kýchnutia pri ležaní na chrbte a následne som začala slabo krvácať,je to možné z prasknutia tých cystičiek?Včera som mala 12dc.Chcems a opítať je to ako ovulácia?Uvolnia sa pritom vyvinuté vajíčka,alebo tie vajíčka sú už odumreté?Môže dôjsť k otehoteneniu?ĎAkujem vopred za kladnú odpoveď :-)Pekný zvyšok dňa vám prajem:-)

    Dobrý deň,
    ak som to pochopila správne máte diagnostikované polycystické vaječníky. Polycystické vaječníky sú charakteristické tým, že sa tam nachádza mnoho malých vačkov v ktorých sú uložené nezrelé vajíčka. Nedochádza k tomu, že by tieto malé cystičky praskali.Je však možné , že u vás došlo k ovulácii a preto tá bolesť, čo sa týka kvality vajíčok k tomu sa však bohužiaľ nedá presne vyjadriť, ale každopádne je potrebné počítať s možnosťou ovulácie a teda aj s možným otehotnením.