• tehotenstvo po sekcii

    , Autor: kitaa

    DOBRY DEN,som dva roky po porode sekciou,momentalne sa pokusame o druhe babetko,ale neuspesne :-( Pri prvom porode sekciou,,sa mi rana asi tyzden po porode troska zapalila,,asi mi prestydla lebo bolo zima a dost mrzlo. hnisalo mi to uzivala som antibiotika ale po kratkom case bolo vsetko ok.Po rocnej prehliadke u svoho gynekologa,mi bolo povedane ,ze jazva nieje a nikdy nebude zahojena,, kontroloval to podla sona,,ze jazva v nutri sa nikdy nezahoji,ked som sa pytala preco ako to je mozne? dostala som odpoved,ze aj zlomenin sa obcas nikdz nezahoji, pytala som sa ci bude problem s otehotnenim? povedal ze je to dost mozne,ale nemusi, Pred mesiacom som bola u gynekologa znova,,znova povedal,ze to nemam zahojene a nikdy nebude,,a povedal ,ze je dost mozne ,ze ten zapal co som prekonala po sekcii,mohol sposobit nepriechodnost vajecnikov, povedal,ze ak do februara neotehotniem musim ist na laparoskopiu ,ci su vajecniky priechodne ak nie,jedina sanca je umele oplodnenie,, ale chcem pocut vas nazor co si otom vsetkom myslite? je mozne ze ten zapal po sekcii mohol sposobit nepriechodnost vajecnikov??? A stale nechapem ako je mozne ,ze sa ta jazva vnutri tela nikdy nezahoji, vedeli by ste mi dat lesiu odpoved ako moj gynekolog? je mozne ze aj skrz tu nezahojenu ranu sa nedari otehotniet??,VOPRED DAKUJEM ZA ODPOVEDE

    Dobrý deň,
    myslím, že toto sme už riešili. Rovnako ako predtým, niekedy sa jazva po sekcii nezahojí a dieťatko sa donosí do termínu pôrodu, inokedy nezahojená jazva predstavuje vážne riziko a komplikáciu gravidity. Zápal môže spôsobiť nepriechodnosť vaječníkov, no dľa vášho opisu išlo o zápal kože resp.podkožia a nie o zápal prebiehajúci v oblasti vaječníkov. Nič však nie je vylúčené a je možné, že súčasne prebiehal aj zápal vnutri brušku, Ak sa Vám nedarí otehotnieť viac ako rok je indikované laparoskopické vyšetrenie s vyšetrením priechodnosti.