• Príprava na IVF

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň,
    sme v prípravnej fáze na IVF (spermiogram manžela je tak na 1/3, vek 32+33). Šiesty deň si pichám Dipherelin (neviem,ako sa to správne píše) a obvodný lekár mi práve predpísal antibiotiká (zápal horných dýchacích ciest, zahlienenie, streptokok, beriem OSPEN). Je však pravdepodobné, že to má aj manžel - čakáme na jeho výsiedky. Chcela by som sa spýtať, aký vplyv to môže mať na umelé oplodnenie, resp. či je možné v príprave pokračovať? Dosť ma táto situácia stresuje, preto Vás veľmi pekne prosím o skorú odpoveď.
    Vopred ďakujem a želám pekný deň.
    Martina

    Dobrý deň,
    Bude pre váš najlepšie ak prípravu prerušíte, preliečite sa a až potom budete pokračovať. Aj zápal aj užívanie antibiotík môže nepriaznivo ovplyvniť úspešnosť IVF. Informujte svojho lekára
    v centre asistovanej reprodukcie.