• Pôrodné poranenia

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať na skratky pôrodného poranenia: rupt.cerv.uteri na 9h, epis.ml.l.sin, lac.labii mic., hematóm parakolpia nehmatný, ďakujem krásne :)

    Dobrý deň, na základe opisu bol u Vás pri pôrode realizovaný nástrih hrádze (episiotómia m.l.sin.), došlo k ruptúre (roztrhnutiu) krčka maternice na č.9 (ak si predstavite ciferník hodín, tak na 9 hodine) a k povrchovému natrhnutiu malých pyskov, bez prítomnosti hematómu v okolí pošvy.