• Chcem sterilizáciu

    Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať mám za sebou 4porody a 1spontanny potrat v 22tt vekovo rozdielne a teraz čakám 5babo som v 23tt a chcem si dať urobiť sterilizáciu kvôli tomu že už viac detí nechceme už posledné 2sme nechceli a a sterilizáciu som riešila z primarom nemala som rizikové 2tehotenstvo tak mi to zamietli aj kvôli veku teraz mám 32rokov a chcem si pri pôrode dať podviazat vajcovody dalo by sa to riešiť nejako sekciou či musí byť dôvod na sekciu ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, sterlizácia sa dá riešiť vrámci tehotenstva počas cisárskeho rezu alebo po tehotenstve ako samostatný laparoskopický operačný výkon. Musíte mať legislatívne vypísanú Žiadosť o sterilizáciu. Hradíte si ju však sama. Najvhodnejšie je tieto záležitosti prebrať s ošetrujúcimi lekármi, ktorí poznajú všetky nálezy, výsledky vyšetrení, okolnosti a informácie a najobjektívnejšie sa Vám budú vedieť vyjadriť.