• Sestonedelie, svrbenie v oblasti rodidiel

    Dobrý deň, som necelé dva týždne po pôrode. Rodila som prirodzene + šitie. Pociťujem svrbenie občas až pálenie zo spodu z vonkajšej strany. Miesto šitia nesvrbi nepáli. Chcem sa opýtať, môžem používať mastičku canesten? Ďakujem

    Dobrý deň, svrbenie môže súvisieť s procesmi hojenia po pôrode. Canestenom si nepoškodíte, vhodnejšie však bude na hrádzu a vstup do pošvy aplikovať či už DermoChlorophyl alebo Cicatridina sprej, kľudne aj 5 krát denne, po každej sprche, toalete, keď budete mať pocit, že už je dané miesto suché. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili, keďže ste šestonedeľka a patríte ešte v prípade ťažkostí pod zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.