• Opuch a bolest nad jazvou po sekcii

    Dobrý deň. Dnes som 4 tyzdne po druhej planovanej sekcii…Doteraz sa vsetko hojilo super a uz som ani pomaly necitila, ze som mala sekciu. Posledne tri dni pozorujem, ze na lavej strane ma dost pobolieva nad jazvou. Citim to vnutri a mam to aj take zdurene (opuchnute) to miesto nad jazvou. Inu cast jazvy skoro ani necitim. Na jazvu si davam od zaciatku cicatridina spray. Jazva sa hoji dobre a nehnisa..Preco ma to prosim tak zrazu zacalo boliet je to normalne alebo musim ist gynekologovi? Este sa chcem spytat ci je ok, aby som par minut denne lezala na bruchu kvoli stahovaniu maternice.
    Dakujem pekne

    Dobrý deň, môžete ležať prakticky akokoľvek, ako Vám je dobre. Čo sa týka hojenia jazvy a ťažkostí, ste ešte šestonedieľka, takže v prípade ťažkostí alebo nejasností Vás majú ešte lekári zdravotníckeho zariadenia, kde ste rodili. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný,