• hamiltonov hmat

    Dobrý deň pan doktor chcela by som sa spytat som v 39tyzdni tehotenstav v stredu sa mi spustila hlienova zatka vo väčšim množstve hnedej farby postup sa ta farba menila s hnedej na tmavo červenu pokial nedosihla normalnu cerveno ruzovu farbu zatk mi otekala 4dni pan doktor sa vijadril ze to vyzera na 2cm porodne cesty pripravene štvrtok rano mi urobil hamilronov hmat a vyjadril sa ktomu tak ze odelil vaku blan a bolesti by mali prist do 24h dnes je sobota a aj som bez bolesti zatka uz nema ziadnu farbu iba sem tam zomba vide nejaky ten bezfarbeny ("sopel") chcela by som sa spytat je to bezpečne pre babetko ? tak ako to je alebo je lepsie navštivit nemocnicu? dakujem za odpoved

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať. Aj napriek vykonaniu Hamiltonovho hmatu nemusí dôjsť k samovoľnému nástupu kontrakcií. Pre plod to nepredstavuje žiadne riziko. Hlienová zátka môže odtekať aj niekoľko dní, môže mať rôznu hustotu aj farbu, od čírej, žltej až po červenú, ružovú až hnedú. Odsledujte si to. Pri odtoku plodovej vody, krvácaní, nástupe pravidlenej kontrakčnej činnosti, necítení pohybov plodu, či iných ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.