Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,213 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor: Janeja

  Dobry den, som 3,5 tyzdna po porode tretieho dietatka, ktore dojcim. Prve dva tyzdne som mala klasicke krvacanie, ktore preslo do hnedeho spinenia. Posledne dni mam vsak jasnocerveny vytok, nie vela ale tak jednu dve slipove vlozky. Mozem sa nieco obavat a ist skontrolovat maternicu? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedieľka. Šestonedelie trvá 8 týždňoch, počas ktorých sa maternica čistí. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili, prípadne Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krvácanie v sestonedeli

  , Autor: Tama244

  Dobrý deň, som 5 týždňov po druhej sekcii. Špinenie prestalo úplne asi na 2-3 dni po mesiaci od sekcie. Asi tak dva týždne po sekcii som už bola bez bolesti. Dva dni dozadu som však začala krvácať tmavo červenou/jasno červenou krvou (ako kedy). Súčasne ma opäť začala bolieť a štípať vnútorná rana a začala som mať také slabšie menštruačné bolesti. Môže ísť už o menštruáciu? Resp je takéto znovu krvácanie ok? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky sa môže jednať aj o menštruáciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol cisársky rez realizovaný.

 • Krvacanie

  , Autor: 100AKnom100

  16.5 som mala sekciu po 5tyždňoch som vybehla po schodoch a isla na wc nasla som si ,,vapadnuty,,steh taka čierna nitka a začalo mi krvacanie nie silne ale červena krv je to normalne alebo mam isť na pohotovosť alebo ku svojej gynakologicke ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa vám bez videnia nálezu neviem vyjadriť. Určite pri nejasnostiach navštívte, najlepšie, zdravotníckej zariadenie, kde bol výkon realizovaný, keďže ste ešte šestonedieľka, prípadne Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie

  , Autor: RomankaR

  Dobrý deň chcem sa opýtať či je normálne krvácanie 4 týždne po potrate v 2 trimestri, nie silné a bez bolesti.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pravdepodobne ste dostali menštruáciu, ktorá sa zvykne dostaviť 4 - 6 týždňov po potrate. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Dvíhanie ťažkých vecí

  , Autor: Baru

  Dobrý deň,

  Som 5 dní po nekomplikovanom vaginálnom pôrode a z pôrodnice som odchádzala úplne bez bolestí. Doma mám skoro 2 ročného syna, nevedela som, že sa nesmú dvíhať ťažké veci, a tak som ho raz zdvihla. Krvácanie sa len trošku zhoršilo, ale stále je veľmi mierne, avšak začalo ma pobolievať podbruško, hlavne je cítiť, keď vstávam z postele, potom sa to už rozchodí. Chcem sa spýtať či som si takýmto jednorazovým dvihnutím malého mohla spôsobiť závažný problém, alebo či stačí keď sa odteraz budem viac šetriť.

  Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemyslím si, že ste si dvihnutím syna spôsobila problémy. Brušné svaly sú však po pôrode trošku oslabené a musia sa skrátiť pri sťahujúcej sa maternici. Ak sú bolesti podobné svalovke, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Abort

  , Autor: RomankaR

  Dobrý deň chcem sa opýtať som 2 týždne po aborte v 20tt a krvácanie už nemám je to v poriadku? Ako dlho asi bude trvať kým sa dostaví menštruácia je to individuálne u každej ženy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to v poriadku. Presne tak, je to individuálne u každej ženy. Štandardne sa však menštruácia dostaví 4 - 6 týždňov od potratu. Odsledujte si to.