• Intenzívnejšie krvácanie

    Dobrý deň , chcela by som sa opýtať tento týždeň končím šestonedelie, špiniť som prestala už pred týždňom a dostala som menzes, no je dosť silnejší ako som zvyknutá ,viem že to môže byť pôrodom , no mám aj pocit že je to prevažne iba krv,je to riedsie ako zvyčajne. Trocha sa bojím keďže navštevujem aj hematologa no kontrolu mi dali az na neskôr, akurát som vysadila fraxiparin 0,6 a ďalej beriem anopyrin ( okrem posledných dní keďže som podstúpila dnes extrakciu zuba). Je nejaké množstvo krvi ktoré je už príliš, napr dnes doobeda 3 plne vložky čo normálne nezvyknem, resp. dĺžka trvania koľko by mal menzes hoci po pôrode trvať ? Určite kontaktujem aj gynekológa , no na prehliadku som ešte ísť nestihla ,čakám na koniec krvácania,zatiaľ sú to tri dni . Tiež som užívala posledné dni na tlmenie bolesti prevažne paracetamol,môže i ten zvýšiť krvácavost ? Ďakujem pekne za odpoveď

    Dobrý deň, prvé menštruačné krvácanie po pôrode môže byť silnejšie, najmä ak užívate lieky na riedenie krvi. Štandardne je dĺžka krvácania porovnateľná s dĺžkou menstruačného krvácania, ktoré ste mali pred tehotenstvom. Tri vložky na deň nie je veľa. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Ak by krvácanie pretrvávalo, prípadne sa zhoršovalo, určite navštívte Vášho obvodného gynekológa.