• Poporodná preeklampsia?

    , Autor: MacMaMa

    Dobrý deň, v prvom tehotenstve (2009) som mala preeklampsiu, porod bol v 36.tt akutnou sekciou. Teraz som 1.7. porodila planovanou sekciou v 39tt+6 zdraveho chlapceka Cele tehotenstvo /aj pred ním/ som mala tlak nízky, /cca90/60 - 115/75/, brala som preventivne aspirin a fraxiparin. Tri dni po porode ma zacala strasne boliet hlava a opuchla som, dala som si priniest tlakomer, mala som tlak 145/100. Isla som za sestrickou, poprosila ju zmerat tlak, ale ma len "sprdla", ze naco mam tlakomer v nemocnici a ze nohy ma kazda po porode opuchnute. Na dalsi den nas uz pustali domov. Od prichodu z porodnice /dnes týzden/ mam stale tlak zvyseny /najnizsi 140/90, max 170/105/, v piatok som mala v moci bielkoviny na + /som povodne zdravotna laborantka, tak si to viem pozriet/. Opuchy mi cez vikend nastastie uz zmizli - a s nimi 5kg vahy. No tlak sa drzi stale hore, iba po magnerote trochu klesne. Neustale ma boli hlava. Problem nastal ked som to chcela riesit s doktorom - gynekolog povie ze snad on nebude riesit tlak, ze mam ist k internistovi alebo vseobecnemu, vseobecny povie, ze v sestonedeli to ma riesit gynekolog, ze ved on ani nevie ze som rodila ani aky bol priebeh tehotenstva a ze toto je v nadveznosti na porod, /prepustacia sprava ostala u gynekologa/. Internista ma bez vymenneho listka nevezme. Prosim s kym a ako toto riesit, alebo to odoznie same? Zacinam mat pocit ze zena v sestonedeli neexistuje...:-) Okrem toho dost silno krvacam, .../za ten tyzden som minula viac vloziek ako snad za celych 27r menstruovania/. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, áno, môže sa jednať aj o preeklampsiu. Pri pretrvávaní vysokého tlaku je vhodné navštíviť internistu, ktorý Vás nastaví na liečbu. Aj keď ste v šestonedelí, gynekológ by Vás aj tak poslal na interné vyšetrenie, liečba vysokého tlaku je v kompetencii internistu. Obvodný lekár Vás môže odoslať na interné vyšetrenie. Čo sa týka krvácania, vo všeobecnosti, pri gynekologických ťažkostiach, či ťažkostiach s operačnou ranou, s prsníkmi, pri teplotách, ktorých pôvod je pravdepodobne v zapálených prsníkoch, odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.