Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,655 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pôrod

  , Autor: Len27

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Dnes som 33+1 tt ale bábätko je o nejaké cca 9dni od začiatku väčšie. Chcem sa však opýtať, po poradni u svojho zistil ze mám hrdlo na 2,5cm,uzavrete ale polotuhe a hlavička nalieha na PV. Som druhorodicka a dr vravel iba ze ak by boli nejaké bolesti mam ísť rovno do nemocnice. Chcem sa opýtať na Vás názor či môže hroziť nejaký predčasný pôrod a pripadne ak aj áno aké má bábätko šance v takýchto týždňach. Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nález máte v poriadku. Nemusíte sa obávať. Samozrejme, pri bolestiach, krvácaní alebo podozrení na odtok plodovej vody navštívte Vášho obvodného gynekológa, alebo nemocničné zdravotnícke zariadenie.

Podobné otázky

 • Pôrod a šestonedelie

  , Autor: Otilia

  Dobrý deň som dva týždne po pôrode a zašívali ma len na dva štichy môžem mať s partnerom pohlavný styk?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak s tým nemáte problém Vy, ani Váš partner, môžete mať pohlavný styk.

 • Pôrod a clexan

  , Autor: Babula1987

  Dobry den,pan doktor chcela by som sa spytat.o 3 tyzdne mam termin,chcela by som vas poprosit o radu aky pôrod zvolit,ked sa liecim na stitnu,picham cele tehu clexan 0.4, mam tehu cukrovku-iba sledovana,mam 35 rokov ,tehu je cez Ket. Maly ma uz vraj 3700.dakujem za radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, iba na základe Vami popísaných informácií nevidím zatiaľ dôvod na pôrod cisárskym rezom. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení, nálezy, ako aj USG a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť.

 • Indikácia cisárskeho rezu - degenerácia sietnice

  , Autor: odstránený používateľ

  Dobrý deň pán doktor, stretli ste sa vo svojej pôrodníckej praxi s pacientkami s periférnou degeneráciou sietnice ( konkrétne stenčenie na periférii sietnice)? Akým spôsobom riešite pôrod týchto žien - spontánny alebo je to u vás indikácia na cisársky? Ja som s touto diagnózou rodila spontánne, v istej bratislavskej pôrodnici (je známa tým, že tam vedú hrdinský boj proti cisarákom - jednu pani napr. nechali rodiť 5-kilového chlapca spontánne) - na predpôrodnej konzultácii mi pán prednosta povedal, že "to v tejto dobe už nie je dôvod na cisársky". Na moje námietky, že moja sestra s touto diagnózou utrpela pri spontánnom pôrode odlúpenie sietnice, kývol rukou, že "to nemala kvôli tomu", dal na papier od oftalmológa štempel, že rodím spontánne, zaželal mi pekný deň a debata skončila. Je pravda, že sestra mala 10 rokov pred pôrodom laserovú operáciu očí a ja nie, ale aj tak - rodila som s psychickým blokom, na jednej strane uznávam spontánne pôrody, ale na druhej strane aj funkčný zrak je celkom fajn. Nedostatočne som teda tlačila, pani pôrodná asistentka mi musela pomáhať Kristellovou expresiou a pani doktorka urobiť epiziotómiu. "Nekričať, tlačiť!!" - bolo to tragikomické, teraz sa už smejem, ale vtedy mi radosť z krásneho zdravého chlapca pokazil pocit vlastného zlyhania. Nemať taký skvelý tím na pôrodnej sále, neviem, ako by to dopadlo. V novembri rodím znova a mám obavy. Určite mi odporučíte návštevu oftalmológa, aj za ním idem tak ako pred prvým pôrodom, ale pomohli by mi skúsenosti aj iného odborníka ako spontánnopôrodného pána prednostu s týmto problémom. Ďakujem vopred za odpoveď, Katarína.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, určite odporúčam oftalmologické vyšetrenie s vyjadrením sa očného lekára k možnému vedeniu pôrodu. Ak by došlo k zhoršeniu očného nálezu a odporúčanie oftalmológa by bolo viesť pôrod cisárskym rezom, aj vzhľadom k rodinnej anamnéze by som pravdepodobne plánoval pôrod cisárskym rezom. Ak by podľa očného lekára bolo pôrod možné viesť aj spontánne, viedli by sa tehotenské poradne manageované ku spontánnemu pôrodu.

 • Problem so stolicou po pôrode

  , Autor: Ivs

  Dobrý deň, je to 7 dní od pôrodu a ja som stále nebola na veľkej potrebe. Necítim ani nutkanie. Dala som si viac krát glycerinove čipky ale nič. Je to v poriadku? Môže to byť preto ze mi robili klystir a nejem moc veľa lebo nemám chuť? Pôrod som mala prirodzený s veľkým nastrihom ktorý je velmi bolestivý, ledva chodím a sedím. Čo mi pomôže a neuškodí bábätku keď kojím? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bol pred pôrodom realizovaný klystír a od pôrodu konzumujete menej potravy, eventuálne aj to, čo zjete, je viac menej bezzvyškové, je to potom pochopiteľné. Ak nemáte žiadne ťažkosti, pocit nafúknutia, bolesti, ... odsledujte si to. Skúsiť môžete Lactulosu.

 • Pôrod poloha KP

  , Autor: catherine

  Dobrý deň,
  Prosím o radu, končím 36 týždeň a polohu dieťaťa (chlapec) mám stále KP. Zatiaľ to so mnou žiadny pôrodník nekonzultoval, tak neviem čo mám čakať. Ale v prípade, že má budu tlačiť do spontánneho pôrodu, mám právo sa v tomto pripade domáhať sekcie? Nechcem rodiť KP prirodzene kvôli všetkým rizikám čo to obnáša. Som druhorodicka, prvý som rodila spontánne. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na tehotenské poradne v nemocničnom zariadení sa väčšinou začína chodiť po ukončenom 36. týždni. Asi na väčšine pracovísk sa pri polohe KP u chlapcov indikuje primárny cisársky rez. Nebojte sa pýtať vyšetrujúcich lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.