Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,717 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu BELARA (aktuálne 3. mesiac) dočítala som sa, že pokial začnem úžívať antikoncepciu v prvý deň menštruačného cyklu som chránená okamžite, ak v 2-5 den je nutné použiť inú formu ochrany. Moja otázka znie týka sa to úplne prvého balenia alebo každého ďaľšieho blistra. Teda či po 7 dňovej pauze a novom začatí blistra, ktorý som nezačala užívať v prvý deň menzesu sa mám ešte dodatočne chrániť, alebo som chránená tabletami. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie sa to týka iba úplne prvého blistra.

Podobné otázky

 • Otázka

  , Autor:

  Dobry den, som 4 tyzdne po porode a vcera sme mali s partnerom nechraneny pohlavny styk a spravil sa do mna, je mozne ze teraz otehotniem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie nie je antikoncepcia. Áno, za predpokladu nechráneného pohlavného styku šanca na tehotenstvo existuje.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň môže žena otehotnieť počas prerusovanej súloži. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, prerušovaný nechránený pohlavný styk nie je antikoncepcia a môže dôjsť k otehotneniu.

 • Po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať som 3 týždne po pôrode. Je možné si dat antikoncepciu skôr ako po šestonedeli? Alebo aj po ukončení? A ešte taka otázka od kedy je žena naspäť plodná hneď alebo neskor ďakujem za odpoveď :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas kojenia aj v šestonedelí je možné užívať iba jednozložkovú gestagénovú hormonálnu antikoncepciu. Šestonedelie nie je automaticky antikoncepcia a žena dokáže otehotnieť aj počas šestonedelia, treba na to myslieť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám spomínanú antikoncepciu vie predpísať.

 • Dlhe krvacanie

  , Autor: Kristína

  Dobrý deň. Som uz 9 týždnov po pôrode a stále slabo krvácam. Niekedy to prestalo na 1-2dni ale potom sa to opäť opakovalo... Krv je niekedy tmava inokedy svetlá ozaj už neviem čo robiť... Žijem v zahraničí no jediné čo mi doktor povedal bolo že mám len čakať.. Maličkú len kojím a užívam antikoncepciu Cerazette Desogestrel.. Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je mi jasné, od kedy užívate hormonálnu antikoncepciu. Šestonedielské krvácanie (špinenie) by malo skončiť do 8 týždňov od pôrodu. Užívaná hormonálna antikoncepcia to však môže meniť. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe získaných informácií určí ďalší postup.