• Otehotnenie v šestonedelí

    , Autor: Simkaaa

    Dobrý deň.
    Pred 4t som porodila cisárskym rezom dieťatko. Fyzicky sa cítim dobre, nemám žiadne ťažkosti, rana ma neboli. Chcela by som vedieť či je možné otehotnieť počas šestonedelia, nakoľko plne dojčím a s partnerom som vyskúšali opatrne nechránený pohlavný styk. Nebolo to bolestivé akurat som cítila diskomfort kvôli “vlhkosti” v pošve, nepoužili sme totiž žiadny gél. Nemám po tom žiadne ťažkosti, trochu na povrchu som cítila podráždenie ale sprcha to zmiernila. Aké sú riziká?
    Ďakujem

    Dobrý deň, áno, šestonedelie nie je antikoncepcia! Za predpokladu nechráneného pohlavného styku je tehotenstvo možné. V prípade otehotnenia mesiac od cisárskeho rezu by to pre Vás predstavovalo veľké riziko. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.