• Krvácanie po pôrode

    , Autor: zizzi

    Dobrý deň, p. Doktor. Rodila som prirodzene pred 4 týždňami. Asi 2 týždne som krvácala, potom sa krvácanie už zjemnilo, a všimla som si, že odkedy sa mi dieťatko hlási na dojčenie každú hodinu-hodinu a pol zosilnelo mi krvácanie na intenzitu ako bolo tesne po pôrode. Ide o náhodu, alebo môže dojčenie súvisieť s krvácaním, a takto sa meniť? Bolesti nemám žiadne,jedine keď dojčím, tak sa občas objaví jemná bolesť podobná tej menštruačnej.
    Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, proces kojenia je obojstranne výhodný proces. Dieťatko sa napapá a počas kojenia dochádza k sťahovaniu maternice, čo spôsobí bolesti v podbrušku ako aj silnejšie krvácanie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie kde ste rodili eventuálne Vášho obvodného gynekológa.