Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,760 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobry den

  , Autor: miriama81

  chcela by som sa opytat ci je to normalne som 2t po cisarskom dost ma boli v okoli pecene a mam aj teploty moze to byt aj nasledkom toho ze to bolo vsetko postlacane pocas tehotenstva brusko som mala velke.dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v tomto období vaše telo prekonáva rôzne zmeny, maternica sa postupne sťahuje a orgány v brušku sa postupne dostávajú na svoje miesto. Ak je však bolesť výrazná, či sa dokonca stupňuje je nutné navštíviť lekára.

Podobné otázky

 • Umiestnenie placenty

  , Autor: Erika0409

  Dobrý deň prajem,

  Chcela by som Vás pekne poprosiť o ozrejmenie. Mam ulozenu placentu na prednej strane a do toho je prichytená na spodnej casti maternice.
  Malý sa pekne otočil hlavičkou dole, no stále rozmýšlam nad tým, či neexistuje nejaké väcsie riziko, že sa omotá okolo pupočnej šnúry (ked je placenta nizsie), poprípade či pri častom zohýbaní sa nemôže nastať skôršie odlupovanie sa placenty.
  Ak som pobavila otázkou som rada :)

  Ďakujem a prajem pekný deň :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lokalizácia placenty nemá súvis s prípadným omotaním pupočníka okolo trupu, končatín, či krku plodu. Dôležitejšie je však to, či sa nejedná o vcestnú placentu a či nebude potrebné ukončovať tehotenstvo cisárskym rezom.

 • Pomoc

  , Autor: Renatta

  Dobrý večer s manželom mame nechránený styk,dva dni pred MS som si robila test vyšiel duch,dva dni po meskajucej ms mi vyšli dva testy negatívne.... včera som na intímne mala hneváš ty výtok slabý

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr to nemá zmysel, testy tak môžu vyjsť falošne pozitívne, ale aj falošne negatívne.

 • Príprava na pôrod

  , Autor: Juliša

  Dobrý deň
  chcem sa opýtať som 35tt a poslednom čase mam tlaky na sponu krčka tak isto pri spaní dostávam kŕče v podbrušku a je tvrdé neustále sa kvôli tomu budím aby som sa postavila a pomaly to rozchodila. Čím to môže byť? Môžem sa už pomaly otvárať či je to niečo iné? Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica sa pomaly pripravuje na pôrod, takže spomínané tvrdnutie podbruška a krížov sa hlavne vo večerných a nočných hodinách môže vyskytovať, jedná sa o tzv. poslíčkov. Odsledujte si to.

 • Očkovanie po cisárskom reze

  , Autor: Barbi717

  Dobrý deň , chcela by som sa opýtať na očkovanie proti covidu, po cisarskom reze. Rodila som 29.11.2021 , je potreba ešte nejaký čas počkať ? Mala som vnútromaternicový zápal , ak aj ta informácia je pre Vašu odpoved dôležitá . Vopred Vám ďakujem za odpoved .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak už nemáte žiadne ťažkosti, môžete sa nechať zaočkovať, prípadne môžete počkať do skončenia šestonedelia a až následne sa nechať zaočkovať.

 • Slabé pohyby

  , Autor: Nika262

  Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, od včera ma trápia slabé pohyby bábätka, momentálne som 37+6tt. Vždy keď som ich chcela cítiť, tak som si ľahla na bok, vtedy sa malý vždy hneď pohol a kopol ma riadne, teraz nepomáha ani ležanie na boku. Miestami cítim pohyby ale sú veľmi slabé. Naposledy keď som bola na poradni, tak som placentu mala úplne zosunutú pri bránke. Neviem či sú slabé pohyby následkom blížiaceho sa pôrodu, alebo sa niečo vážnejšie deje?? Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ste už prakticky v termíne pôrodu, takže pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.