Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Eda

  , Autor: luocka

  Dobry den, o mesiac ma caka porod, nieco som take pocula, ze ked mam
  odporucanie od neurologa rodit s epiduralkou, mozem ju mat zadarmo....
  a teda nemusim platit, nie som si vsak ista, ci ju ozaj budem mat
  zadarmo... Keby som si ju napr., dopredu zaplatila a mohla by som ju
  mat zadarmo, co by zvazila komisia, tak by mi vratila nemocnica
  peniaze? popripadne ake podmienky su na pedu zadarmo... Dakujem. Lucia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  podmienky sa líšia od miesta pôrodnice. Je preto potrebné sa informovať priamo v pôrodnici resp. v poradni kde budete rodiť.

Podobné otázky

 • Prietoky

  , Autor: danielledan

  Dobrý deň,
  práve mám za sebou poradňu u gynekologičky. Som 28/5 a bolo mi povedané, že mám hraničnú hodnotu prietokov.
  V správe sa nachádza:
  Prietok a.umb.- viackrát nameraná hodnota RI 0.74, 1x 0.70
  PI MCA 1.75
  Placenta ZS, typ II., opaleskuje, bpn.

  Treba sa niečoho obávať? Nakoľko je to moje prvé tehotenstvo ostala som v miernom šoku. Kontrolu mám o dva týždne, nie je to neskoro? Mám totiž tehotensku cukrovku, spodný tlak troska vyšší a dnes bielkovinu v moci na jeden krížik. Neviem či sa mám ísť o týždeň pre istotu ukázať, bojím sa čakať dva týždne pretože sa netvárili dvakrát dobre pri tom, ako mi vravela nech prídem na kontrolu lebo ma musia sledovať.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hodnota RI 0,74 je 29. týždni tehotenstva je naozaj iba hraničná, 0,70 je už v norme. PI MCA je v norme. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Nejedná sa o patologické prietoky. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Samozrejme, v prípade ťažkostí alebo nejasností sa ho nebojte kontaktovať alebo navštíviť.

 • Srdiečko dieťatka

  , Autor: Enywhey_Flower

  Dobrý deň p. doktor. Včera mi robili sono, nebolo vidno akciu srdiečka. Včera som bola 8+5tt.
  Na poslednej kontrole ktorá bola 7+2tt srdiečko krásne bilo. Ale plod zodpovedal veľkosti 6+3tt.
  Je nejaká šanca že sa srdiečko ukáže? Nemohlo byť dieťatko nejak inak otočené? Hcg bolo 55100.
  Nemôže sa stať že takému malemu embryjku nevidno stále srdiečko? (zrejme je menšie ako na danny týždeň)
  Nekrvácam a mam len mierne bolesti podbruška.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná o zamlčaný potrat (Missed Ab) a bude potrebné realizovať revíziu dutiny maternice. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Zdurenina pri vchode do pošvy

  , Autor: EllaV

  Dobrý deň som 6 týždňov od pôrodu. Vo vchode do pošvy mam 5 cm zdureninu. Zdá sa mi ze sa zväčšuje a posúva sa von. Je bielej farby nie je to zapálené. Myslím ze je to vydute zo sitia. Vnútri mám samé hrce ostatné majú cca 2 cm. Príde mi to ako zdurena sliznica alebo nejaký nádor. Doktorovi idem o týždeň. Povedal ze zrejme to bude sitim ako to bolo stiahnuté. Miesto otvoru mam veľkú hrcu. Chcem sa spýtať je možnosť ze sa fo vstrebe ? Koľko to moze trvať? Pripsdne je možné nejaké odstránenie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin môže byť viacero. Ste ešte šestonedieľka, preto pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

 • Hnedý vytok

  , Autor: Tama244

  Dobrý deň, som takmer 8 týždňov po druhej akútnej sekcii, plne dojčím. Čistila som sa mesiac, potom dva dni nič a následne 10 dní krv (tmavá, jasná, niekedy to malo formu ako prvé krvavé ocistky). Krvácanie skončilo presne 6ty týždeň po pôrode. Po piatich dňoch mi zase prišiel hnedý výtok a trvá už sedem dní (raz tmavý niekedy až čierny, inokedy zase bledý..). Asi od tretieho týždňa po sekcii ma mierne pobolieva podbruško, striedavo ide ako keby o menštruačnú bolesť, tupú a pálivú bolesť. Na pár dní mi začalo v pošve svrbenie a štípanie, ktoré sa neskôr stalo menej intenzívnym, v tehotenstve som bola 3x preliecena na baktérie ecoli. Opäť má tiež začala bolieť aj vonkajšia jazva, je to taká rezavá a pulzujúca bolesť. Je to normálny stav po druhej sekcii? Po prvej sekcii som po dvoch týždňoch nemala žiadne ocistky ani bolesti..

  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, čo sa týka špinenia, či krvácania po ôsmich týždňoch po sekcii, je možné, že sa Vám dostavila menštruácia. Šestonedelie trvá osem týždňov. Čo sa týka bolestí, iba na základe opisu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Rada

  , Autor: Veronika2911

  Dobrý deň od večera mám ružový vutok taky slizký som pred porodom .mám ísť do porodnice alebo čakať na kontrakcie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa u jednať o odtekanie hlienovej zátky, ktorá môže mať charakter slizovitej hmoty, či už čírej, žltej, krvavej alebo mierne do hneda. Ak sa nejedná o plodovú vodu a nemáte pravidelné kontrakcie, nemyslím si, že sa jedná o pôrodnú činnosť. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, vaginálne nálezy, či USG vyšetrenia, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti platí, že pri nejasnostiach, odtoku plodovej vody, krvácaní, či pravidelnej kontrakčnej činnosti je potrebné vyhľadať tehotenskú pohotovosť.