• Rozmery Panvy

    , Autor: tinusa28

    Dobry vecer, chcela by som opytat ci su moje rozmery panvy v poriadku a ci budem moct synceka v poriadku porodit. Som v 39 tt a doktorka mi pred dvoma dnami merala panvu a namerala 23/25/28/17,vravela,ze som tesne na hranici ale ked som sa jej spytala,ci mi hrozi cisarsky rez,tak mi neodpovedala. Ja mam skor strach,ze ked zacnem rodit,tak sa malicky zasekne niekde v polovici. Prosim,ako som na tom. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    veľmi pravdepodobne ste drobnučká a môže byť problém dieťatko porodiť, vaša panva je pomerne úzka. Najdôležitejší údaj je v tomto prípade ten posledný, to znamená rozmer od symfýzy po oblasť piateho lumbálneho stavca - teda zjednodušene po driekovú časť chrbtice, predstavuje to najužšie miesto pôrodných ciest. Tento údaj by nemal byť menší ako 18 cm, na druhej strane meranie v 39 t.g. nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu, ideálne je to merať na začiatku tehotenstva. To ako a či porodíte vaginálne závisí od viacerých parametrov, veľmi podstatná je odhadovaná hmotnosť plodu. Drobnejšie dieťatko by ste porodiť mohli, no pri väčšom nie je vylúčené ukončenie pôrodu cisárskym rezom. Vôbec sa však dopredu nestresujte, všetko sa uvidí podľa toho ako bude postupovať prvá doba pôrodná. Určite sa dieťatko nikde nezasekne, to sa nestane, akurát pôrod môže prestať postupovať a v takom prípade sa zvolí cisársky rez. Všetko bude v poriadku! Držím palce!