• Mamografia

    Dobry den, prosim o vysvetlenie mamografie.

    koza je primeranej hrubky. Bilat su pocetne bodove bilat tč. benigne a vpravo 25mm od mamilly v DMQ skupinove 6x4 mm hranicneho typu. Oneskorena involúcia ako ferftílny typ, bilat je hrubšia a drobnonodulovaná početná žľaza temer vo všetkých kvadrantoch. V moduloch do 8 mm vs cysty alebo adenoid. formácie. V MQQ len započatá tuková prestavba. Kresba podporného tkaniva je primeraná. V axilách bez path rtg tieňov.

    Ďakujem.

    Dobrý deň, v závere vyšetrenia by mal byť popísaný výsledok a zhodnotenie nálezu v hodnotiacej klasifikácii BI-RADS. Keďže nie som rádiológ, na základe opisu Vám neviem povedať, ako bol nález vyhodnotený a uzavretý, preto sa Vám k tomu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov realizujúcich mamografické vyšetrenie, ktorí sa Vám k tomu museli vyjadriť. Pri nejasnostiach je vhodné sa informovať u vyšetrujúcich lekárov, prípadne cestou obvodného gynekológa skonzultovať nález.