• Toxoplazmóza

    Dobrý deň,

    pred rokom som bola tehotná a počas tohto tehotenstva mi robili skríning na toxoplazmózu, kde mi vyšli nasledovné výsledky:
    S_Toxoplasma IgM - ECLIA - 0,19 COI
    S_Toxoplasma IgG - ECLIA - 261 IU/ml.
    Vyhodnotenie vykonal MEDIREX.

    Začiatkom tohto roka som znova otehotnela a znova mi robili skríning (už iný gynekológ), kde mi vyšlo:
    Anti Toxoplasma gondii IgM - 0.360 index
    Anti Toxoplasma gondii IgG - 27.600 IU/ml.
    Vyhodnotenie vykonal Unilabs.

    Z výsledkov chápem, že som toxoplazmózu prekonala v minulosti (vzhľadom na pozitivitu IgG a negativitu IgM). Čomu však nerozumiem, že ako je to možné, že počas jedného roka mi protilátky IgG klesli tak rýchlo (zhruba o 90 %). Je to vôbec normáne, aby protilátky klesali takýmto tempom?

    Prosím láskavo o porovnanie a interpretáciu týchto dvoch výsledkov.

    Ďakujem Vám vopred veľmi pekne

    Dobrý deň, áno, je to normálne. Aj keď každé laboratórium má iné referenčné hodnoty, s odstupom času protilátky klesajú. Čím dlhšie obdobie prejde od prekonanej infekcie, tým nižšie sú protilátky hovoriace o prekonaní infekcie. Tak je to s protilátkami pri všetkých ochoreniach. Aj protilátky hovoriace o aktívne prebiehajúcom ochorení postupne klesajú s odoznievajúcou infekciou. Podľa všetkého ste museli prekonať toxoplazmózu niekedy minulý rok, ešte pred prvým tehotenstvom.