• Prolaktin

    Dobrý deň
    Dnes som si dala robit hormonalny profil ako samoplatca, keďže sa snažíme o bábätko.
    Všetko hodnoty su OK okrem S_PRL sú 26.20
    Mám 27 rokov
    Je to potrebné riešiť? Ďakujem !

    Dobrý deň, na hodnotu prolaktínu má vplyv viacero faktorov, ako aj napríklad to, koľko hodín od zobudenia bol odber krvi realizovaný. Mnohokrát je skreslená hodnota prolaktínu práve kvôli tomu. Každé laboratórium má tiež trošku iné referenčné hodnoty. Norma je väčšinou do 29 ng/ml, takže podľa toho máte hodnotu v norme. Takto sa Vám neviem bližšie objrkvne vyjadriť. Pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.