• Problém s libidom

    Dobry deň , pri druhom tehotenstve som začala mať problémy s libidom a po pôrode mi ostali , už je to 10 mesiacov a moje libido je na bode mrazu. Viete mi poradiť či existujú nejaké doplnky na zvýšenie ? Na trhu je toho veľa a neviem čo z toho je aj účinné . Skúšala som zatiaľ len nejaký čaj ktorý by mal posilňovať libido ,pila som ho pravidelne 3 mesiace ale účinok žiadny ...ďakujem

    Dobrý deň, príčin straty libida môže byť viacero. Nepoznám však všetky informácie a okolnosti. Ak ešte dojčíte, počas dojčenia sa znižujú hladiny estrogénu, ktorý zabezpečuje lubrikáciu a elasticitu pošvy, čo môže viesť k bolestivosti pri styku. Dojčenie tiež zvyšuje hladinu prolaktínu, ktorý potláča libido a znižuje testosterón. Niektoré ženy mávajú po pôrode stavy depresie, čo tiež znižuje libido. Navyše materské povinnosti uberajú zo spánku, vyčerpávajú, čo má negatívny dopad na sexuálny život. V takomto prípade by ste sa mali porozprávať aj so svojím obvodným gynekológom, aby sa vylúčili telesné príčiny problémov, ako aj prípadná oneskorená popôrodná depresia. Treba si uvedomiť, že dojčenie je dočasná situácia, takže po odstavení kojenia by sa to mohlo upraviť. Veľmi dôležitá je aj komunikácia s partnerom. Na trhu je viacero preparátov na podporu libida. Ak už nedojčíte, dá sa siahnuť aj po iných preparátoch, napríklad ArginMax pre ženy. Vhodné je tiež porozmýšlať aj o návšteve psychológa, prípadne aj sexuológa, ktorý sa venuje aj podobným problémom.