• Bolesti,problémy…

    Dobrý deň.Moje problemy začali asi 5,5-6 rokov dozadu keď som podstúpila interupciu.Po interupcii som 2 roky nemala menzes.Počas prvého pol roka som sa krútila na zemi v bolestiach,38horucky,triaška.Neskor to prešlo a zostali len bolesti a sem tam teplota do 37,6.Bolesti vaječníkov,pri sexe..Moj Gynekolog presne vedel aké mám bolesti ale nič s tým neurobil.Nepomohol.Vraj to prejde.Po tych 2 rokoch som dostala menzes.Chvilku ok no potom to všetko začalo.Bolesti vaječníkov alebo proste v tom mieste,bolesti počas sexu a aj po.Vzdy keď som prišla k môjmu gynekológovi tak mi urobil “vnútorne” sono a povedal že všetko je ok.Moje bolesti stále trvajú.Niekedy mám pocit keď idem na wc na malú potrebu,mám pocit akoby som močila cez vaječníky.Bolest tam neskutočná.Krce mám na dennej báze. Niekedy cítim bolesti pri ovulácii niekedy zas nie.Menzes som mávala vždy nepravidelný.No teraz je skoro pravidelný +- 2 dni skôr alebo neskôr. 3 mesiace dozadu som musela mať asi zápal tam dole.Nakolko mi meškal menzes 8 dni.Mala som nesmierne bolesti v podbrušku.K doktorovi som sa nedostala lebo po objednaní som dostala menzes. Priznaky podľa google hovoria že mám chronicky zápal a ešte niečo. Sama neviem čo robiť.Brucho mi opuchne,bolesti mávam aj niekoľko dni. Sex mávam veľa krát bolestivý. Ak náhodou pri sexe ma partner trafí do nejakého organu tak pohroma.krcovite bolesti mám aj 4dni. Ale samozrejme bolesti mávam aj hocikedy pred menzesom,po menzese,v obyčajný deň,keď mame sex,keď nemáme sex.Uz naozaj neviem čo robiť,ako kde sa dať vyšetriť.Nakolko môj doktor to nerieši. Posledných pár mesiacov s partnerom si nedávame pozor.2x sa stalo počas plodných dni.Neviem ale možno už ani tehotenstvo nieje možné.Viete mi poradiť ako postupovať? Ešte by som chcela dodať,že mávam skoro každý deň nameranú teplotu 37,4-37,6.A keď ma bolia “vaječníky” tak mávam niekedy aj bolesť ktorá sa presúva hore smerom k rebram a bolest ktorá sa presúva smerom nadol - teda bolesť stehien vnútorných, a taktiež bolesti krížov. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Podľa všetkého sa jedná o neliečenú infekciu. Bude potrebné realizovať základné kultivačné, ako aj rozšírené výtery z pošvy, krčka maternice, zvážiť je potrebné aj realizáciu diagnostickej hysteriskopie, v prípade USG nálezu aj diagnostickú laparoskopiu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak máte pochybnosti o svojom obvodnom gynekológovi, máte právo na zmenu obvodného gynekológa, vždy ku koncu kalendárneho mesiaca.