• Pôst a menštruácia

    Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa spýtať ako je to s dodržiavaním 3-dňového pôstu (bez jedla iba o vode) a menštruáciou. Môže mať takýto pôst zlý vplyv ak by som ho dodržiavala počas menštruácie? Resp. môže mať zlý vplyv na otehotnenie? Viem že takýto pôst hlavne mužom prospieva ale chcela by som vedieť či to má podobný vplyv aj na ženy. Počula som že ženám môžu nastať problémy s otehotnením alebo menštruáciou. Za odpoveď vopred ďakujem.

    Dobrý deň, človek vydrží bez jedla aj 30 dní. Trojdňový pôst by nemal mať žiadny vplyv na otehotnenie. Čo sa týka dodržiavania pôstu počas menštruácie, kedy je žena o niečo oslabenejšia, môže spôsobiť zmenu v dĺžke, či intenzite menstruačného krvácania, ale nemusí. Dôležitý je dostatočný pitný režim. Keďže s tým nemám skúsenosti, neviem sa Vám k tomu bližšie objektívne vyjadriť.