• mamografia

    , Autor: Daniela19831231

    Dobry den,
    Kedze som nedavno prekrocila vek 40 rokov, bola som na svojej prvej mamografii. Na USG prsnikov chodim uz niekolko rokov a rozne cysty som mala vzdy. Moj nalez po mamografii: Koza primeranej hrubky, bilat bez path kalcifikatov. benig. Fertilny typ, pocetna, hrubsia a nepravidelne modulovana pruhovoskvrnita zlaza je v HLQ a centralne. Bilat su moduly do 1cm vs cysty a BMD adenoza v HLQ 1.dx. a centralne 1.sin. Kresba podporneho tkaniva je primerana. V axilach bez path rtg tienov. Zaver: Fertilny typ, noduly vs cysty BMD adenoza v HLQ 1.dx a centralne 1.sin BIRADS 3     Doporucenie USG o 2 mesiace

    Chcela by som sa opytat na vysvetlenie ci nalez znamena zle vysledky

    Dobrý deň, toto je otázka pre mamológa. Označenie BI RADS 3 znamená pravdepodobne benígny (nezhubný) nález (riziko malignity menšie než 2 %). Nález však nie je úplne v norme, preto je vhodné sledovanie. Bola Vám odporúčaná kontrola, ktorú odporúčam absolvovať. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.