Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,056 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Otázka

  , Autor: Chanty

  Zdravím, mala by som otázku. S priateľom mávame pohlavný styk tak, že najskôr ideme bez ochrany a potom keď priateľ vie že príde v vyvrcholeniu tak si dá predbežne ochranu. Chcem len vedieť, či táto metóda je moc riskantná na otehotnenie alebo pri dávaní si pozor to môže byť. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvedený spôsob nie je vhodný. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo nedá vylúčiť, aj napriek tomu, že k ejakulácii dôjde už do kondómu. Skôr by som rozmýšľal o niektorej z foriem hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Migreny

  , Autor: Flori

  Dobrý deň! Som skoro vo 8tt tehotenstva. Je to moje druhé tehotenstvo. Mávam často migrény spojené s vracanim. Od neurologicky mam aj lieky na migrénu no v tehotenstve sa nemôžu užívať. Prosím ako zmierniť migrénu? Paralen nepomáha alebo ho vyzvraciam keď ho užijem. Môžu sa v tehotenstve užívať rehydratacne roztoky ako je kulisek?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, čo sa týka liečby migrén, je to otázka na neurológa. Áno, v tehotenstve, najmä v I. trimestri, je väčšina liekov kontraindikovaná alebo minimálne neodporúčaná. Rehydratačné roztoky užívať môžete, sú vhodné aj pre tehotné ženy.

 • Cysty v prsníku

  , Autor: Naaďka

  Dobrý deň pán doktor. Na preventívnej prehliadke mi boli zistené cysty najväčšia 28 ×15,5 a v druhom prsníku 23,4×14,5 a 26×16,7 . Niekedy ma v jednom prsníku tá cysta aj bolí. Mám 44 rokov a že vraj som v menopauze. Ak si tie cysty nechám tam spravím správne? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je otázka na mamológa. Odporúčam postupovať podľa ich odporúčaní. Dôležitý je aj výsledok mamografie a z toho vyplývajúce odporúčania. Záleží aj od predchádzajúcich nálezov, či sa cysty zväčšujú, mení a ich počet, ... Nie je cysta ako cysta. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Srdce

  , Autor: Alexka96

  Dobrý deň keď som bola malá operovali má na srdce 5 milimetrov komorovy defekt .
  Po operácii sa mi uvoľnil stech.
  Môžem mať v budúcnosti kvôli tomuto deti ?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je to otázka na gynekológa, ale kardiológa, či kardiochirurga. Neviem sa Vám k tomu vyjadriť. Predpokladám, že po gynekologickej stránke môžete mať deti.

 • Lymfatické uzliny v podpazuší

  , Autor: daska-2

  Dobrý deň prajem, neviem či táto otázka patrí sem, ale skúsim sa spýtať. Dnes ráno som zbadala, že mám v podpazuší ani nie hrču ale také niečo malé podlhovasté a na dotyk ma to bolí. Nemohlo by to byť z nejakého gynekologického hladiska alebo sa mám hneď objednať ku mojej gynekologičke? Začala som cvičiť a len teraz sa mi to vyhodilo, alebo potom či by to nemohlo byť z otvoreného zuba ktorý riešim alebo zo zápalu ďasien. Mávam často chlamýdie nemohlo by to byť z toho alebo z uvedených čo som spomínala? Rozmýšľala som tiež či to nemôže mať niečo s prsníkov. Okrem tej uzliny nemám nič ani horúčky, ani stratu hmotnosti. Ďakujem pekne za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám dá výmenný lístok na USG prsníkov, kde sa na Vás pozrú a odporučia ďalší postup.

 • Otazka ohľadom potratu

  , Autor: Zvedavá123

  Dobrý, mohla by som sa opýtať na to, či pri potrate mohlo byť vylúčené embryo ale ten obal nie? A ako dlho by malo trvať krvácanie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri zákroku je vyčistená celá dutina maternice. Špinenie, či krvácanie, podobné menštruačnému, by malo trvať do 7 dní od výkonu. Menštruácia by sa mala dostaviť o 4 - 6 týždňov. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.