Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,056 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tabletka po

  , Autor: Bianca27

  Dobrý večer, rada by som sa spýtala…Neberiem žiadny druh antikoncepcie, s priateľom sme mali dva dni za sebou nechrárený pohlavný styk (7,8.1), tabletu po som užila 8.1., plodné dni momentálne nemám. Je nejaká šanca, že otehotniem, nakoľko sa nám stala nehoda. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie užili včas, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Do budúcna odporúčam používať niektorý typ antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Tabletka po- ellaOne

  , Autor:

  Dobrý deň, dnes v sobotu som do 12 hodín od nechráneného styku s ejakuláciou užila tabletku po- ellaOne. Po 5 hodinách od užitia ma jednorazovo prehnalo, nebola to však vodnatá hnačka. Ostáva účinok tabletky v poriadku? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa nejednalo o hnačku, ani o opakované preháňanie, účinok by mal byť zachovaný.

 • Tabletka po

  , Autor: Barbora03

  Dobrý deň pán doktor. Mám 23 rokov a momentálne užívam Acnatac gél na liečbu akné, pri ktorom podľa informácii v príbalovom letáku nesmiem otehotnieť. Avšak pri pohlavnom styku sa nám pretrhla ochrana. Užila som teda tabletku escapelle hneď 1 hodinu po nehode, keďže viem, že počas liečby nesmiem otehotnieť. Momentálne mám už týždeň bolestivé prsia a bolesti v podbrušku ako pred menštruáciou, ale stále mi neprišla, už mám 35.deň cyklu. Chcela by som sa Vás opýtať, či mi tabletka mohla spôsobiť posunutie menštruácie a ak áno, tak o koľko dni sa zvykne u žien omeškať? Nikdy pred tým som tabletku neužila, keďže bábätku by sme sa aj potešili, len nie v takejto situácii. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, najčastejšie znepravidelnenie menštruačného cyklu, ktoré je individuálne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle

  , Autor: radkis11

  Pán doktor, ja som tu už pisala veľa x a vám dôverujem. Môžem ísť na vyvolávačku, ked mi menzes mešká už 11den? Vráti sa mi do pár dni menzes nasledovne ? Či tá tabletka po konkrétne escapelle vo mne stale pôsobí? Lebo ja už som zúfalá môj gynekolog má koronu, nerobi, inak by som sa radila snim. Po mesiaci som si urobila tehotenské testy a všetky 3 boli negatívne, tehotenstvo môžem vylúčiť snáď. Rátala som si aj od posledného spinenia menzes ktoré sa dostavilo po tej tabletke 5dni na to. A už aj to mešká.
  Pred dvomi rokmi som užila tiež tabletku ale Ellaone a tam mi prišiel na cas menzes, je v niečom escapelle “horšia”? Viem ze treba čakať ale ja mám pocit ze sa mi zväčšili aj prsia, bolia ma viac, nafúknuté brucho mám ale chrbat ma neboli ani nič ako ma pred menzesom zvyklo.
  Prisaham ak toto dopadne dobre a menzes príde tak tu tabletku si už v živote nedám lebo mám pocit ze je to neskutočne svinstvo.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov. Na trhu je viacero preparátov núdzovej antikoncepcie, ktoré sú rozdielneho zloženia a ktoré obsahujú rôzne množstvo hormónov. Za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí bude potrebné gynekologické vyšetrenie.

 • Tabletka po

  , Autor: Oli Slovensko

  Dobrý večer, prosím vás potrebujem poradiť, v piatok v noci sme mali s manželom pohlavný styk, ale stala sa nám nehoda, prezervatív sa zvliekol a všetko zostalo vo mne. Mala som ale vtedy ovuláciu, teda podľa menštruacneho kalendára v sobotu. Ale neviem to určite, ktorý deň. Tabletku Po som užila približne po 11stich hodinách, je vysoké riziko že tabletka nezabrala cez ovuláciu. Bolelo ma brucho, prsia a mala som krvavi výtok, stále mi je nejako nanič, neviem ci zo stresu a nervou, ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže ste tabletku núdzovej antikoncepcie užili včas, pravdepodobnosť tehotenstva je malá. Opisované príznaky môžu byť prejavy vedľajších účinkov núdzovej antikoncepcie. Odsledujte si to.

 • Tabletka po

  , Autor: luckalucinka

  Dobrý deň pan Doktor,tak nakoniec dnes ráno mi prišiel menzes ,včera večer som mala nechránený pohlavny styk dnes som užila tabletku Escapelle nemusím sa obávať ze ta tabletka nezaberie a ostanem tehotná?prvý deň ms plus uzita tabletka po,včera večer pohlavny styk.Obavavam sa pretože plný internet je toho ze nemusí zabrať.Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu odstavenia menštruácie a včasného užitia tabletky hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá.