Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,328 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vytok

  , Autor:

  Dobrý deň; mam taký problém že asi 4 dni mam veľmi veľké výtoky .. sú vodnaté a prídu nahle tak, že mam mokré spodné pradlo a zväčša aj rifle.. a potom si nájdem na spodnom prádle aj hnedý výtok.. a trvá to už 4 dni a nikdy predtým som to nemala ... čím to môže byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môže sa jednať aj o vaginálnu infekciu, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, môžete si skúsiť realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pre pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Elektrokoagulácia

  , Autor:

  Dobrý deň, pred troma týždňami mi bola robená konizácia krčka maternice, po dvoch týždňoch som začala slabo krvácať, bola som tamponovaná a na piaty deň mi bol urobený operačný výkon -koagulácia cervixu- lôžka po konizácii pomocou elektrokoagulácie. Dnes som druhý deň po tejto operácii a objavila sa mi svetloružová krv na menštruačnej vložke je to bežné po zákroku ide o čistenie alebo mám opäť vyhľadať gynekologa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri konizácii sa štandardne robí aj kyretáž, takže špinenie je po výkone bežné. Ak došlo ku krvácaniu z lôžka po konizácii s nutnosťou skoagulovania miesta krvácania, nemusí sa jednať o krvácanie z koagulovaného miesta, ale z dutiny maternice. Ak sa nejedná o jasno červenú krv, ale iba o svetloružový výtok, odsledujte si to. Pri silnom krvácaní vyhľadajte obvodného gynekológa alebo navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.

 • ellaOne

  , Autor:

  Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť.
  Pred dvoma týždňami t.j. v utorok 21.7 som mala s partnerom nechránený pohlavný styk a asi mu kúsok ušlo. Hneď na druhý deň som užila tabletku ellaOne a menštruáciu som mala dostať 29.7 no do dnes mi neprišla. Mám ťažké a bolestivé prsia. Z pošvy mi ide biely hlienity výtok, nemám žiadne bolesti.
  Je možné že som tehotná a tabletka nezabrala?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tabletka emergentnej hormonálnej antikoncepcie spôsobí rozhádzanie menštruačného cyklu, nepravidelné krvácanie, ako aj bolestivosť prsníkov. Je pochopiteľné, že menštruácia sa Vám nedostaví načas, podľa pôvodného očakávania. EllaOne obsahuje veľké množstvo hormónov, až 1000 násobok dávky bežnej hormonálnej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň,
  prosím Vás, ak som užila Escapelle pred 4 dňami, je normálne, ak mám bolesti v podbrušku, no ku krvácaniu neprichádza? Mám taktiež biely, hustejší výtok..
  Menštruáciu som už mala a Escapelle som užila v čase ovulácie..
  Vopred ďakujem za odpoveď, pekný deň prajem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, emergentná antikoncepčná tabletka môže spôsobiť rôzne prejavy, aj bolesti v podbrušku, bez krvácania. Odsledujte si to. Dôjde k rozhádzaniu menstruačného cyklu.

 • Prosím o radu

  , Autor:

  Dobrý deň prajem pán doktor, chcem sa spýtať pani doktorka mi na ultrazvuku videla nieco ako plod mala fazuľka odhadoval 4 TT aj tehotenské testy mi visli pozitívne 3 testy som si spravila keď odobrali krv mi povedala ze nie som tehotná napriek tomu ak krcok mam vysoko položený polotvrdy uzavretý a mam ako keby taky bieli výtok lepkavy prosím o radu co to môže byť prečo mám krv negatívnu čiže nemám zvisene hcg a pri tom menštruácia ešte stále nie je Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe informácii je veľmi ťažké sa vyjadriť. Ak je beta HCG negatívne, tehotná nie ste a v dutine maternice sa môže jednať o polyp, cystu, ... Mohlo sa jednať aj o včasný potrat, ale ak ste nezakrvácali, je to málo pravdepodobné. Tehotenské testy môžu byť aj falošne pozitívne. Treba to určite odsledovať. Bez videnia nálezu a poznania všetkých okolností a informácii sa neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Hnedý výtok/prvá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň mám 12rokov,
  A mala som už druhý krát hnedý výtok
  Ale neviem ešte či ide o menštruáciu
  Alebo o ten výtok,
  Som s toho zúfala neviem čo sa so mnou deje,
  Mamine som povedala že pravdepodobne
  Som dostala menštruáciu tak mi dala vložku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania sa môže jednať iba o nepravidelný červenohnedý výtok. Nemusíte sa znepokojovať, u každého dievčaťa sú začiatky menštruovania trochu odlišné, treba si to odsledovať. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte maminho gynekológa.