• PMS

    Dobrý den, mám pomerne výrazný pms, prakticky už od ovulácie až do menzes, teda aj 10-14 dní mám bolestivé prsníky, brucho, kríže, nervozitu...viem, že najlepšia liečba by bola asi hatk, ale tú som nikdy nebrala ani nechcem..je nejaká iná alternatíva ako zmiernit tieto príznaky?? Nejaké minerály, vitamíny, bylinky...mám 39 rokov. dakujem

    Dobrý deň, u každého dievčaťa alebo ženy je menštruačný cyklus individuálny. Hormonálna antikoncepcia je niekedy veľmi vhodným riešením, inokedy je vhodné počkať pár menštruačných cyklov, či nedôjde k spontánnemu upravenou menštruačného cyklu. Odsledujte si to, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.