Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,811 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • HPV

  , Autor: m_artina

  Dobry den, vo vysledkoch cytologickeho vysetrenia mi vysiel virus hpv s lahkou dysplaziou. Dostala som pokyn prist o pol roka znova na rozsirene vysetrenie, ktore si treba priplatit. Vela informacii som vsak nedostala jedina odpoved bola, ze “v zasade sa s tym nic nerobi, iba treba prist znova na rozsirene vysetrenie.” Pocas vysetrenia som mala vsak aj dost silnu mykozu. Netusim, kde som k tomuto virusu prisla nakolko mam staleho partnera uz 5 rokov. Tento mesiac sme sa rozhodli pre babatko preto ma zaujima ci ma tento virus nejaky vplyv na otehotnenie a snahu o dieta. Za odpoved vopred dakujem. Pri preventivnej prehliadke mi doktorka povedala, ze mam maternicu naopak na akekolvek moje otazky vsak odpovedala mavnutim ruky co ma dost zaskocilo. Pre mna ako zenu, ktora sa rozhodla pre prve dieta je takyto pristup zarazujuci, nakolko by clovek cakal viac informacii v takejto chulostivej situacii.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri výsledku LSIL alebo CIN 1 je postup taký, že sa odporúča kontrola cytológie o 6 mesiacov. HPV infekciou trpí každá druhá žena, či muž, závisí však od typu HPV vírusu. Ak nie ste očkovaná, odporúčam sa zaočkovať Gardasil 9 alebo obdobnou očkovacou látkou. Niekedy HPV infekcia nízkorizikovými typmi HPV odíde tak ako prišla, ale treba to určite odsledovať. Maternica naopak znamená len menej častý sklon maternice, nie je to však patológia, netrápte sa tým a toto neriešte, vplyv na tehotenstvo to nemá. Pokračujte v intenzívnom snažení sa o potomka.

Podobné otázky

 • Rakovina maternice

  , Autor:

  Dobrý večer . Chcem sa spýtať ako sa prejavuje rakovina maternice? . Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, rakovina maternice je veľmi široký pojem. Napríklad aj myómy maternice sú nádory maternice, hoci v drvivej väčšine nezhubné. Iný je nález a výsledky pri karcinóme krčka maternice, sliznice alebo tela maternice alebo karcinóme vajíčkovodov. Ochorenie nemusí mať žiadne prejavy alebo sa môže prejavovať rôzne. Treba však povedať, že sú to prejavy, ktorými sa prejavujú aj iné ochorenia alebo odchýlky, či poruchy, preto nie je namieste Vás strašiť. Dôležité je absolvovať preventívne prehliadky a vhodné je aj očkovanie proti HPV. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Vysledok cytologie 3

  , Autor:

  Dobry den,dnes som volala za vysledky cytologie a doktor mi povedal ze mam zle vysledky 3.Co to moze byt,aka je pricina,dost som sa vylakala.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak mal na mysli výsledok z cytológie CIN 3, je dôvod osobne navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Za predpokladu, že sa ozaj jedná o CIN 3, je vhodné urobiť operačný výkon - konizáciu. Jedná sa o zmenu buniek krčka maternice, tzv. prekancerózu, vplyvom HPV infekcie. Kedže sa tu ale bavíme iba čisto v teoretickej rovine a nepoznám žiadne výsledky ani bližšie informácie, či okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam návštevu Vášho obvodného gynekológa.

 • Očkovanie HPV pre muza

  , Autor:

  Dobry den, da sa proti hpv zaockovat aj muz? Alebo je to lwn pre zeny? U akeho lekara sa ockuju muzi, ak sa ockuju aj oni? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, proti HPV vírusom sa môže zaočkovať každý bez rozdielu pohlavia. Dotyčný nech sa informuje u svojho obvodného lekára.

 • Geniálne bradavice

  , Autor:

  Dobrý deň. Mám 36 rokov. Keď som mala 21 rokov tak ma môj prvý sexuálny partner zrejme nakazil hpv a objavili sa mi genitálne bradavice v oblasti konečníka. Tieto mi boli odstránené. Potom som mala vzťah 10 rokov a teraz 1 rok mám nového partnera. Mozem opätovne prekonať genitálne bradavice?partner nemá žiadne problémy mne sa na veľkom pisku objavila "vyrážka" ktorá má v strede bielu bodku akoby hnis a je pod kožou. Žiadne iné príznaky nemám. Toto som spozorovala v priebehu týždňa. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, HPV infekcia je vírusová infekcia, ktorá vo Vás pretrváva. Existuj viacero druhov spomedzi stoviek HPV vírusov, ktoré spôsobujú genitálne bradavice, tzv. kondylómy. Ak ešte nie ste zaočkovaná proti HPV, určite odporúčam, minimálne vrámci prevencie karcinómu krčka maternice. Spomínaná vyrážka na veľkom pysku môže byť len zapálený folikul, takto sa Vám však objektívne neviem vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hpv platba

  , Autor:

  Dobry den, mam 28 a vszp, kolko cca za za ockovanie proti hpv plati.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo Vašom prípade Vám poisťovňa vakcínu nepreplatí. Cena závisí od druhu vakcinačného prípravku, ktorých je na trhu viacero. Informujte sa u Vášho obvodného gynekológa.