• HPV

    , Autor: m-artina

    Dobry den, vo vysledkoch cytologickeho vysetrenia mi vysiel virus hpv s lahkou dysplaziou. Dostala som pokyn prist o pol roka znova na rozsirene vysetrenie, ktore si treba priplatit. Vela informacii som vsak nedostala jedina odpoved bola, ze “v zasade sa s tym nic nerobi, iba treba prist znova na rozsirene vysetrenie.” Pocas vysetrenia som mala vsak aj dost silnu mykozu. Netusim, kde som k tomuto virusu prisla nakolko mam staleho partnera uz 5 rokov. Tento mesiac sme sa rozhodli pre babatko preto ma zaujima ci ma tento virus nejaky vplyv na otehotnenie a snahu o dieta. Za odpoved vopred dakujem. Pri preventivnej prehliadke mi doktorka povedala, ze mam maternicu naopak na akekolvek moje otazky vsak odpovedala mavnutim ruky co ma dost zaskocilo. Pre mna ako zenu, ktora sa rozhodla pre prve dieta je takyto pristup zarazujuci, nakolko by clovek cakal viac informacii v takejto chulostivej situacii.

    Dobrý deň, pri výsledku LSIL alebo CIN 1 je postup taký, že sa odporúča kontrola cytológie o 6 mesiacov. HPV infekciou trpí každá druhá žena, či muž, závisí však od typu HPV vírusu. Ak nie ste očkovaná, odporúčam sa zaočkovať Gardasil 9 alebo obdobnou očkovacou látkou. Niekedy HPV infekcia nízkorizikovými typmi HPV odíde tak ako prišla, ale treba to určite odsledovať. Maternica naopak znamená len menej častý sklon maternice, nie je to však patológia, netrápte sa tým a toto neriešte, vplyv na tehotenstvo to nemá. Pokračujte v intenzívnom snažení sa o potomka.