• vyrazne sinistroponovany uterus

    , Autor: paollaaloe

    Dobrý deň pani doktorka. Pred mesiacom som vám písala ohľadom toho, že idem na 3D ultrazvuk pre podozrenie uterus duplex. Ona vizualizuje len jednu maternicu.
    Gyn. sono:
    Uterus v hyper RVF 66x33mm, 5/2 tripleline, uterus je výrazne sinistroponovaný, vizualizujem jednu maternicu.
    Ov. vpravo - 27x26 mm, folikul 10mm
    Ov. vpravo - 28x18mm
    C.D. bez voľnej tekutiny

    Prosím vás, obávam sa toho, že moja maternica je veľmi vľavo - hrozia nejaké riziká pri otehotnení, resp. donosením plodu? Ostatné sono výsledky sú ok? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    poloha maternice viac vľavo je niekedy daná, a jej poloha sa môže zmeniť až pôrodom, prípade môže byť spôsobená organicky (to zanmená vytvorenými zrastmi, cystami či myómi, prípadne útlakom okolitých orgánov). Čo sa týka prognózy otehotnenia či donosenia plodu závisí to od príčiny tejto polohy, ak žiadna príčina neexistuje,tak nie je dôvod sa znepokojovať. Ostatné výsledky sú v poriadku.