• menstruacia po prvom sexe

    Dobrý deň. Minulý týžden v stredu som mala prvý sex no bohužial bol nechránený. Menštruáciu dom mala mať tento týžden v piatok. No dnes ráno som si všimla trochu krvi po utrení. Myslela som si že ide o špinenie ale o nejakej 15:00 to je oveľa viac krvi a nie som si istá či ide o menštruáciu. Je možné že sa mi dostavila skôr aj keď ju mávam pravidelnú? Alebo by som sa mala báť i o tehotenstvo

    Dobrý deň, príčin krvácania môže byť viacero. Samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Začatím sexuálneho života môže dôjsť k zmenám v menštruačnom cykle. Nevylučujem, že sa Vám spustila menštruácia. Odsledujte si to. Do budúcna odporúčam používať kondóm alebo jednu z foriem hormonálnej antikoncepcie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.