• Meškajúca menštruácia a tehotenský test

    Dobrý deň, chcem sa spýtať menštruácia mi mešká 22 dní, posledná bola 29.5. Menštruáciu mávam pravidelnú 28, 29 dnový cyklus. Pred večerom som si robila tehotenský test clear blue digitálny a vyšiel mi pozit. 1-2 a dnes ráno som si robila tehotenský test GS mamatest a ten mal negatívny výsledok.
    Je možné že som tehotná? Ku svojmu dr som objednaná až 31.7. keďže má dovolenku. Ďakujem

    Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Niekedy môže tehotenský test byť aj falošne pozitívny, rovnako tak aj falošne negatívny. Záleží od okolností, typu testu, ... Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva je potrebné realizovať odber krvi na beta HCG, ako aj USG vyšetrenie. Ak nemáte ťažkosti, stačí navštíviť Vášho obvodného gynekológa podľa objednania, pri ťažkostiach, najmä krvácaní, či bolestiach aj skôr.