Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Progestanelle

  , Autor: Zuzkis22

  Dobrý večer prosím vás chcela by som sa spýtať, už 3 mesiac užívam progestanelle na úpravu cyklu, pritom by sme chceli strašne bábätko o ktoré sa aj snazime( v marci som prekonala spontánny potrat) lenže problém je taký že minuly týždeň vo štvrtok mi skončil menzes, včera som si robila ovu test kde bola celkom vidieltna čiarka ale dneska som dostala znovu menzes :/ , už som zúfalá a neviem ako pri takomto skorom dostavaní menzesu či to je vôbec normálne a či sa mi vôbec podsri otehotnieť :/ ďakujem veľmi pekne .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, hoci nepoznám žiadne bližšie informácie, ani výsledky realizovaných vyšetrení, ani ďalšie okolnosti, ani vek a pod., pri takto často prebiehajúcej menštruácii môže byť naozaj problém s otehotnením. Na ovulačné testy mám svoj názor, podľa mňa sa treba snažiť počas celého cyklu (okrem obdobia menštruácie), nie len počas "plodných dní". Vyskúšal by som u Vás krátkodobé nasadenie hormonálnej antikoncepcie na úpravu menštruačného cyklu a následne po jej vysadení by som sa opäť vrátil ku snaženiu otehotnieť. Ako som už spomínal, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Určite to konzultujte s Vašim obvodným gynekológom.

Podobné otázky

 • Menstruacia po využívaní progestenalle

  , Autor: Kuliška

  Dobrý deň prvý cyklus užívam progestenalle 100 mg 1 tabletu večer na úpravu menstruačného cyklu,nakoľko moje cykly boli 36,39 a 51 dňové. Užívanie bolo od 17DC do 26 DC čiže 10 dni. Následne podľa môjho gynekológa som mala dostať menštruáciu do 3 dni od vysadenia čiže maximálne 29 DC. Dnes som 35 DC 9 deň od vysadenia progestenalle a menštruáciu som ešte nedostala. Je to bežne alebo mám kontaktovať gynekológa? Do koľko maximálne dni od užitie progestanelle príde menstruacia?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, nálezy, USG, všetky informácie a okolnosti, je ťažké sa takto bližšie objektívne vyjadriť k možnej príčine. Na úpravu menstruačného cyklu sa často využíva hormonálna antikoncepcia, s pomerne dobrým a želaným efektom. Užívanie progesterónu nemusí upraviť menštruačný cyklus želaným spôsobom. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Progestanelle

  , Autor: Nikči0912

  Dobrý deň,

  chcela by som sa vás opýtať, teraz beriem druhý mesiac tabletky Progestanelle na úpravu menštruácie, pretože som mala problém s menštruáciou vždy mi prišla na 45 deň od posledného cyklu, tak mi môj gynekológ predpísal tieto tabletky aby sa mi upravila menštruácia. Dneska by som mala zobrať 6tu tabletku z 10tich za tento mesiac. Môže sa stať, že menzes dostanem aj skôr ako doberiem všetkých 10 tabletiek?

 • Kratky cyklus

  , Autor: zuzu321991

  Dobry den som 3mesiace po zaml.potrate.1 a 2cyklus som mala velmi ktatky 21-22dni a medzitym som stale spinila,moja gynekologicka mi preto predpisala progestanelle vkladat do posvy od 12dna cyklu po dobu 10dni,lenze 3mens.prisla teda skor spinenie tiez na 23den.Chcem sa teda opytat je pravdou ze tento liek moze zablokovat ovulaciu ak ho beriem este pred ovulaciou?a teda nebolo by lepsie posunut progestanelle o par dni aby sa mi cyklus predlzil?..dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, je dôležité rozlíšiť účel liečby. Ak sa snažíte na jednej strane upraviť cyklus a na druhej strane otehotnieť, je to trošku protichodné. Po potrate, či pôrode, môže dôjsť k zmene či už dĺžky cyklus, ale aj intenzity. Nemusí sa jednať o žiaden problém. Dôležité je tiež vedieť, kedy u Vás prebieha ovulácia. Ak sa chcete začať snažiť otehotnieť, neriešil by som úpravu cyklu, ale praktizoval by som nechránený pohlavný styk aspoň 2 - 3 krát týždenne. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.