Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,822 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Kratky cyklus

  , Autor:

  Dobry den som 3mesiace po zaml.potrate.1 a 2cyklus som mala velmi ktatky 21-22dni a medzitym som stale spinila,moja gynekologicka mi preto predpisala progestanelle vkladat do posvy od 12dna cyklu po dobu 10dni,lenze 3mens.prisla teda skor spinenie tiez na 23den.Chcem sa teda opytat je pravdou ze tento liek moze zablokovat ovulaciu ak ho beriem este pred ovulaciou?a teda nebolo by lepsie posunut progestanelle o par dni aby sa mi cyklus predlzil?..dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je dôležité rozlíšiť účel liečby. Ak sa snažíte na jednej strane upraviť cyklus a na druhej strane otehotnieť, je to trošku protichodné. Po potrate, či pôrode, môže dôjsť k zmene či už dĺžky cyklus, ale aj intenzity. Nemusí sa jednať o žiaden problém. Dôležité je tiež vedieť, kedy u Vás prebieha ovulácia. Ak sa chcete začať snažiť otehotnieť, neriešil by som úpravu cyklu, ale praktizoval by som nechránený pohlavný styk aspoň 2 - 3 krát týždenne. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krátky cyklus

  , Autor: snehulka

  Dobrý deň, moja dcéra má 14 a menštruačný cyklus má krátky, 18-20 dní. Dĺžka cyklusu je 6-7 dní. Prvý deň má normálne krvácanie, druhý deň silné a ostatné dni také akurát. Bolesti máva len zriedka. Je to zlé, keď má tak krátky menš. cyklus? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  cyklus u 14 ročného dieťaťa je ešte predčasné hodnotiť, hormonálne hladiny sa menia a organizmus sa nastavuje
  vyčkajte pár rokov a uvidíte aký cyklus bude
  s pozdravom