Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,205 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Duphaston

  , Autor: londzi

  Dobrý deň . Chcela by som sa prosím spýtať. Beriem už 4 balenie Duphastonu / na 16 deň, 2 x denne po dobu 10 dní /. Vždy som dostala menzes na 3 deň ale teraz je to už 11 dní a menzes ešte stále nemám. Moja lekárka má dovolenku . Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin vynechania menštruácie môže byť viacero. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti nasadenia Duphastonu, ani žiadne výsledky vyšetrení a nálezy, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak nemáte žiadne ťažkosti, odsledujte si to a Vášho obvodného gynekológa navštívte po skončení dovolenky. V prípade ťažkostí, predpokladám, že Váš obvodný gynekológa má zastupujúceho lekára, ktorého môžete navštíviť.

Podobné otázky

 • Štítna žľaza a menzes

  , Autor: KikuskaF

  Dobrý deň ,
  Som 2 mesiace po vyoperovani komplet celej štítnej žľazy. Od operácii mi ešte neprišiel menzes, zvyknem mať bolesti akoby mal prísť ale bolesti trvajú maxímalne hodinu . užívam hormón eutyrox :) existuje niaky spôsob ako menzes vyvolať ? Viem že už duphaston nesmiem :( za radu ďakujem ☺️☺️

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, sa, štandardne sa pre vyvolanie menštruácie aplikuje Agolutin. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní endokrinológa a Vášho obvodného gynekológa.

 • Skôr po duphastone

  , Autor: Mončiči 123456

  Dobrý deň pán doktor! Užívam duphaston na upravenie cyklu. A poprvýkrát sa mi stalo že este mam tavletky a menzes prišiel. Môžete mi povedať že z čoho to je ? Alebo to sa stáva?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, nie ke to nič nezvyčajné, že počas užívania Duphastonu dôjde ku krvácaniu. Možností, ako upraviť menštruačný cyklus je viacero. Ak Vám liečba Duphastonu vyhovuje, pokračujte v nej. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, či okolnosti, výsledky vyšetrení, či nálezy, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Duphaston a menzes počas užívania liekov

  , Autor: Klarusik

  Dobrý deň,
  chcem sa poradiť, lebo neviem ako pokračovať v užívaní liekov, Resp. či vobec pokračovať. Beriem druhý mesiac Duphaston. Od 11. do 25. dňa cyklu jednu tabletku rano a jednu večer. Minulý mesiac som po vysadení dostala na 4. deň menzes (teda aspoň som si myslela že to bol). A potom som znova na 11. den nasadila lieky. Dnes je 17. deň cyklu a ja som opäť dostala menzes. Teda je to skôr krvavé spinenie, ale rovnako to vyzeralo aj prvý mesiac, keď som lieky vysadila a následne dostala “menzes” . Teraz neviem ci to mám považovať za menzes a prestať užívať lieky. Znova ich nasadiť na 11. deň? Alebo pokračovať ďalej v uzivani? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, podľa opisu sa môže jednať aj o ovulačné špinenie, ktoré sa zvykne prejavovať na 16.-17. deň cyklu. Pokračujte v užívaní Duphastonu podľa plánu do 25. dňa cyklu. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Perimenopauza

  , Autor: Aďka mama

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mám 46 r., asi 2 roky mi hapruje cyklus, predtým som nikdy problém nemala. Vraj je to už začiatok menopauzy. Pichali mi preto progester. injekcie a potom mi menštr. cyklus nabehol. Pred rokom som mala v maternici polyp a ten mi vyoperovali. Cyklus chvíľu prebiehal v poriadku a zasa blbne. Teraz som dostala menzes až po 4.mesiacoch. Cytológiu mám v poriadku. Lekárka mi navrhla buď lieky s progesterónom alebo skúsiť Gynex, Vitex, ten som skúšala aj predtým. Teraz som cítila, že asi pomohol. Nie som za chémiu, preto sa chcem spýtať na Váš názor, či je to ok nechať to takto na prírodu a či mi klesá okrem progesteronu aj estrogén. Chodím aj na kontroly so štít. žlazou, v 20-tke mi vyoperovalu 1/2, druhá časť je ok. Vďaka za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak Vám postačujú aj doplnky výživy a menštruačný cyklus máte počas ich užívania pravidelný a nemáte žiadne ťažkosti, nemyslím si, že je nutné meniť liečbu. V prípade, že nebudú postačovať voľnopredajné preparáty a doplnky výživy, sa dá uvažovať aj o preparátoch progesterónu, ako napríklad Duphaston, či Progestanelle, prípadne sa dá nasadiť aj hormonálna antikoncepcia. Kľudne sa poraďte aj s Vašim obvodným gynekológom.

 • Norethisteron zentiva

  , Autor: Mončiči 123456

  Dobrý deň pán doktor!
  Mam otázku. 2 mesiace po sebe som užívala norethisteron. Chcem sa spýtať že prečo mam menzes len 2 dni? Minulý mesiac som mala 3 dni malo a teraz 2 dni malo. Samozrejme u svojho gynekologa som bola po prvej menštruácie čo trvala 3 dni a tehotna som nebola. A tento mesiac sa to zas opakovalo.
  Užívala som ich na to aby som dostala ms. (Nemam ms bez liekov) V takych okolnostiach je to normalne?
  Predtým som užívala duphaston a ms trvala 5-6dni a teraz posledné 2 mesiace len 2-3 dni. Co to moze spôsobovať pán doktor? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, vek, ani ďalšie výsledky vyšetrení, či nálezy, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý o Vás má k dispozícii všetky informácie, ako aj pozná okolnosti a posledné výsledky vyšetrení a nálezy a ktorý sa Vám vie najlepšie a najobjektívnejšie vyjadriť, prípadne určiť ďalší postup.