Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvavý výtok

  , Autor: Majka221

  Dobrý den chcela by som sa opýtať. Či je krvavý výtok normálny. Od januara 2021 sa snažíme otehotnieť v mesiaci august mi meškala MS 6 dní test negat. Začala mi MS presne na 6ty deň meškania. Prve 3 dni veľmi slabé krvácanie co je u mňa veľmi neobvyklé. Potom jeden den silné a nasledne dalsie 2 dni slabé. Menstruacia sa skončila 2.10.2021 a dnes to je 5.10.2021 zase slabučko krvacam. Opäť tehu test negat. Je to normalne? P.S mam 0,3mm polip v maternici už niečo cez 1 rok. Na pravidelné kontroli chodim. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Nemusí to byť iba tehotenstvo. Takto bez vyšetrenia sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Krvácanie

  , Autor: Timka20

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať po menštruáciu som začala po 4 dňoch mat krvavý výtok a hnedasty mala som ho až do ďalšej menštruácie raz za čas prestastal na par hodin a teraz po menštruáciu ho mám zas .Čo môže byt za tým ? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto, bez poznania bližších informácii, výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia

  , Autor: TK

  Dobrý deň. Minuly mesiac som mala krvavý výtok a následne tento mesiac slabý menzes ako obvykle a o 2 týždne mi prišiel další, omnoho silnejší menzes a pritom už dlhšie užívam duphaston. Pani doktorka mi povedala iba toľko aby som pokračovala v užívaní, tak chcem sa spytat vás, prosím vás, môže to niečo znamenať? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania bližších informácií, či okolností, USG nálezov, či výsledkov vyšetrení sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam v prípade nejasností alebo pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvavý výtok

  , Autor: TK

  Dobrý deň, chcem sa spytat v polke cyklu minuly mesiac som mala krvavý výtok, následne slabšiu menštruáciu ako obvykle a teraz mám opäť v polke cyklu krvavý výtok. Čo to môže znamenať? Môže to byt tehotenstvo?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa výtok vyskytuje uprostred cyklu, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie, či krvácanie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasnosti navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajuca menštruácia

  , Autor: Tanula04

  Dobrý deň, prosím vás 3 dní mi mešká menštruácia.. pred 11 dňami som užila ,,nudzovu,, tabletku po nechránenom pohlavnom styku je možné že mi menštruácia mešká kvôli tomu? ... cítim tlaky v maternici bolesti žil na nohách tak isto mam aj bolestivé prsia tak ako pred menštruáciou.. ale ta akosi nechodí...bolesti v maternici sú dosť silné včera som mala slabucky krvavý výtok ale inak nič...viete mi prosím poradit? Alebo radšej navštíviť gynekológa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitím tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie väčšinou dôjde k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Ak ste tabletku užili včas, pravdepodobnosť tehotenstva je pomerne malá. Opisované príznaky môžu znamenať blížiacu sa menštruáciu.

 • Menštruácia po tehotenstve

  , Autor: Viemneviem

  Dobrý deň, pred 7 týždňami a 4 dňami som rodila sekciou. 3 týždne po pôrode som prestala kojiť. Môj gynekológ mi oznámil, že do 6 týždňov po zastavení kojenia by sa mala dostaviť menštruácia (kojenie som odstavila prirodzene, bez liekov). Neviem do akej miery je ale normálne to, či sa deje u mňa. Pred 4 dnami som mala slabý krvavý výtok, myslela som si, že sa dostavila menštruácia, ale nič sa nerozbehlo. Krvavý výtok, ale veľmi silný sa zopakoval opäť, ale opäť sa to zastavilo. Je možné, že sa menštruácia po pôrode rozbieha ťažšie? Telo mi všetkými príznakmi dáva najavo, že sa to blíži, preto by som to nechcela hneď pripisovať nejakému problému, ale nie som si istá.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov. Čo sa týka nástupu menštruácie po pôrode, bez ohľadu na kojenie, je to individuálne. Môže to byť zo začiatku iba špinenie. Odsledujte si to.