Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meskanie

  , Autor:

  Dobrý deň, dňa 6.6.2021 som mala dostať menštruáciu ale mešká mi. Pohlavný styk s priateľom sme mali deň po predošlej menštruácii počas ovulacnych dni sme vôbec nemali a a dva dni po ovuláciou okne sme mali znova pohlavný styk všetky boli chránené. Chcela som sa spýtať či je možné aby som bola tehotná ? PMS symptómy mám tak ako každú menštruáciu bolesti/nevoľnosť prsníkov a zväčšenie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, deň meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk, tehotenstvo je veľmi málo pravdepodobné. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Meškanie a Norerhisteron

  , Autor:

  Dobrý večer,
  písala som vám ohľadom meškajúceho menzesu z dôvodu vysadenia antikoncepcie Desirett. Zatiaľ ste mi odporučili počkať cca do konca mesiaca.
  Momentálne mešká 11 dní, avšak ďalší týždeň by som bola rada bez menzesu. Tak mi napadlo či by som si mohla začať dávať Norerhisteron od štvrtka, ak dovtedy nedostanem samozrejme menzes. Že či sa môže takto odďaľovať menzes aj keď už sám o sebe mešká skoro 2 týždne. Červené víno ani horúci kúpeľ nezaberajú na vyvolanie, takisto keby mi dá injekciu hneď aj zajtra, nemusí zabrať. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto online sa ordinovať veľmi nedá. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, s ktorým môžete prebrať možné postupy.

 • Omeškaná menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať moja priatelka Ma omeškanu menštruaciu a počas minuleho mesiaca teda za mesiac jún jej meška menštruacia 3 deň.Počas mesiaca sme spolu mali take menšie sexualne hradky bez pohlavneho styku no bez žiadnej ejakulacie samozrejme nedoslo čo sa týka mňa samotneho no chcem sa spýtať je možne žeby takým spôsobom otehotnela ? a ešte samozrejme otázka druha. Chcem sa taktiež spýtať že toho sameho mesiaca mala problemy čo sa týka zubov a brala dosť často tabletky a nejake prášky na bolesť. Teda môže byť že sa jej omeškala menštruacia aj vďaka tomu že brala tabletky od bolesti?

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez pohlavného styku sa prirodzene otehotnieť nedá. Meškanie menštruácie tri dni ešte nič neznamená a je to vzhľadom k okolnostiam (stresové obdobie, užívanie liekov, ...) normálne.

 • Antikoncepcia a meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Užívam antikoncepciu Zlynda, menštrácia mi už mešká 21 dní, niekedy sa mi stane že pozabudnem a tabletku si dám o niekoľko minút neskôr, s priateľom sme mali pred 2 týždňami nechránený sex ale spravil sa mimo mňa, test som mala negatívny, nemala som žiadnu slabú druhú čiarku ani nič, prosím čo mám robiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania preparátu hormonálnej antikoncepcie môžete mať určité krvácanie, ale nemusíte mať žiadne krvácanie. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer. Chcem sa spytat...vysadila som antikoncepciu a uz 6 dni mi meška menštruácia ( ocividneto je bezne po vysadení). Styk s partnerom som mala ale tehotna niesom. Čo mam robit preto aby som mohla co najskorsie otehotniet ked mam nepravidelny cyklus?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 6 dní meškajúca menštruácia po vysadení hormonálnej antikoncepcie, navyše ak ste mali pred užívaním nepravidelný menštruačný cyklus, je pomerne bežná. Ak sa Vám nedostaví menštruácia, pri meškaní 14 dní si urobte tehotenský test, keďže ste mali pohlavný styk. Následne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne vylúči tehotenstvo, prípadne Vám menštruáciu vyvolá a určí ďalší postup.

 • Meškanie menštruáciu

  , Autor: Dominika

  Dobry den, chcem sa spytat. Menstruacia sa mala ukazat 7dni dozadu. No neprisla. Mam doma 7m syna. Robipa som si aj tehotensky test aj cez den aj rano oba vysli negatívne. Nic ma nestipe, ani meboli, ziadne priznaky nemam. Co to moze byt. Moze posunut menstruaciu aj ovulacia? Alebo skor zavolat gynekologovi nech ma pozrie. Mam 23rokov. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškania menštruácie. Skôr môže byť tehotenský test falošne negatívny. Ak kojíte, menštruačný cyklus môže byť nepravidelný, nebolo by to nič výnimočné. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.