Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,983 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • sex

  , Autor:

  dobrý večer prajem chcela by som sa informovať chcem sa ujisťit ms mi meška každy mesiac 1 den styk som mala v januára začiatkom dostala som ms a som si robila tehotenský test viac krat a bol negativny febuar mi meškal jeden den a som si robila tehotenský test a bol negativný a robila som si viacero testov po mesiaci styku a kedže mi meška stale jeden a vy pišete že je potrebne si urobit na 14 den meškania test ale mne meška stale jeden den len a po styku mesiac som si robila naposledy test a bol negativny myslite si že som tehotna ? či to už si namyslam tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že je viac ako isté, že tehotná nie ste. Meškanie menštruácie jeden deň je v norme. Nemusíte sa obávať. Do budúcna odporúčam mať chránený pohlavný styk, kedy nebudete musieť mať obavy z tehotenstva.

Podobné otázky

 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý deň, s priateľom sme mali minuly mesiac viac krát nechránený sex. Posledná menstruacia bola 8.5. Teraz som ju mala dostať 5.5 no mešká mi už 3tí deň. Namiesto menštruácie však mám výtok, ktorý by som prirovnala k vode. Intimnku mám stále vlhkú a na intímke je taktiež aj výtok sfarbený do žlta. Žiadne iné ťažkosti nemám. Moze ísť o tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk sa tehotenstvo nedá vylúčiť. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie.

 • Policistické vaječníky

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 18 ročnú priateľku ktorá má polycystické vaječníky.
  V poslednej dobe zaživa strašné bolesti. Skúšala už kopa krát kontaktovať gynekologičku no ona si na ňu pár mesiacov nevedela nájsť čas. Povedala jej že už sa veľmi nedá nič robiť a že má piť čaje.
  Krámy jej meškajú čím ďalej tým viac. Nedávno začala prestať krvácať a má iba tmavé výtoky.
  Chcel by som sa Vás spýtať, že či neexistuje niečo čo by jej pomohlo. Veľmi sa bojím o jej zdravie, plodnosť a sexualitu.

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak partnerka nie je spokojná so starostlivosťou a prístupom obvodného gynekológa, je vhodnejšie prejsť k inému obvodnému gynekológovi. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť, keďže nepoznám výsledky či už hormonálneho profilu, USG nálezu, či ostatné informácie. Polycystické vaječníky sa dajú riešiť, či už farmakologicky, alebo operačne.

 • Tabletka escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň, dňa 20.5 som mala nechránený sex partner ale neejakuloval. Mala som plodné dni. Ďalší deň asi 20 hodín po styku som si dala tabletku po escapelle. Od 27.5 - 29.5 som mala krvácanie a silné menštruačné bolesti ale trvalo to len 2 dni inak môj menzes trvá až 8 dní. Očakavaná menštruácia by mala prísť 2.6 ale zatiaľ nič. Mohla by som tie 2 dni považovať za menštruáciu alebo to bolo len krvácanie z tej tabletky? Mohla mi tabletka po tak rozhoduť cyklus? A mohlo by ísť o tehotenstvo? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po užití emergentnej hormonálnej antikoncepcie pomerne často dochádza k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Tabletku ste užili včas, takže tehotenstvo je pomerne málo pravdepodobné. Spomínané dvojdňové intenzívne krvácanie mohla byť menštruácia. Odsledujte si to.

 • Názor

  , Autor:

  Dobrý deň. Tento mesiac mi mešká menštruácia 5 dní. S priateľom som nemala sex. Vlastne ešte nikdy som pohlavný styk nemala, som panna. Jeho som len upokojovala rukou, pričom ejakuloval mimo, ejakulát odstránil vreckockou a vyhodil. Pomto ma asi o 15 minút začal uspokojovať on. Bojím sa či nemohol mať niečo na ruke aj keď prešlo 15 minút a ruky si poutieral. Mohol mi tam niečo zaniesť? Môžem pripisovať meškanie tehotenstvu alebo je to len vďaka stresu? Stresu preživam momentálne veľmi veľa. Hanbím sa za svoju otázku, no v tejto oblasti nemám dostatok skúseností. Za pochopenie a odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali pohlavný styk, tehotná uvedeným spôsobom za daných okolností nebudete. Meškanie by som skôr pripisoval stresu. Odsledujte si to.

 • Pomoc po sexe

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať ohľadom sexu mala som s priateľom sex všetko ako vždy chránený sex mal kondom na sebe ležal na mne a urobil sa do kondomu potom na další krát som bola na nom a urobil sa znovu do kondomu pozerala som kondom nebol deravý jedine keď som bola na nom sa vrch trocha zosuchol a nebol na žaludi dal sa dole mohlo sa prosím vás stať že sa semeno dostalo do mna ?..A ďalšia vec že bol bez kondomu okolo mojej vaginy a sa obtieral okolo noch mojich a tai nemohol ma oplodniť ???Lebo mám dostať kramy a meškajú mi už 8den poraďte čo robiť mám aj výtok a zatiaľ stále nič ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Uvedeným spôsobom sa otehotnieť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie 14 dní si môžete realizovať tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.