• Dlhotrvajúca menštruácia

    , Autor: Tinka6

    Dobrý deň. Chcela by som sa len spýtať jednu otázku. Menzes mám od svojich 16-tich rokov a teraz mám 20 a stále sa mi neupravil. Niekedy ho mám aj mesiac a niekedy mám pocit že sa to ani nezastaví aj dva mesiace. Stále krvacam občas málo, občas viac, ale bez bolesti. Raz som bola u gynekológa no ten mi predpísal antikoncepciu a keďže som bola neplnoletá mamina mi ju zakázala. Takže nič som na to neskúšala a odvtedy som nebola na prehliadke a stále to trvá. Teraz som v zahraničí tak to nemám ako vyriešiť. Vedeli by ste mi povedať čím to môže byť spôsobené a čo to môže byť? Moc ďakujem, ja som už zúfalá

    Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Bez poznania bližších informácií a okolností sa bližšie objektívne vyjadriť neviem. Môže sa jednať o hormonálnu nerovnováhu, ktorú je možné riešiť napríklad aj spomínaným užívaním hormonálnej antikoncepcie. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ako aj absolvovať pravidelné preventívne prehliadky. Lekár na základe vyšetrení stanoví ďalší postup, prípadne nasadí potrebnú liečbu.