Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,450 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Špinenie namiesto menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,beriem antikoncepciu už cez dva roky, tesne pred pauzou na menštruáciu som dostala špinenie s miernou krvou až do konca prestávky som normálnu menštruáciu nedostala...robila som si dva teh.testy a vyšli negatívne,predtým som však mala mykózu. Čo to môže znamenať?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže objaviť špinenie aj pár dní pred pauzou, rovnako tak môže krvácanie z vysadenia prebiehať iba vo forme špinenia. Nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Špinenie namiesto menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Mávam nechránený styk, skôr v čase menštruácie alebo tesne pred a po nej. Mala som mať menštruáciu 30.06., ale prišla skôr a to 24.6., ale bola intenzívna ako inokedy.
  16.7. som mala neprerusovany styk a menštruácia podľa posunutej poslednej mala prísť 28.7., lebo mám zhruba 34 dňový cyklus a menštruácia mi trvá 7 dní. Dva dni pred tým som si zaviedla Gynazol gel z dôvodu mykozy, ktorý mi predpísala lekárka. Lenže menštruácia...ak sa to dá tak nazvať prišla zasa skôr a to 25.7. s tupou bolesťou,
  pri ktorej som myslela že moja maternica opusta moje telo ..ale vzala som tabletku a od vtedy žiadne bolesti, ale len také špinenie dva dni, tretí deň trocha viac...také tmavé a aj taká krv ako s vytokom, štvrtý deň slabo a piaty deň skoro nič. Dokopy to nebolo ani na jednu vložku. A piatym dňom to skončilo, o dva dni skôr a vôbec som nemala žiadne bolesti ..naopak cítila som sa veľmi dobre celé dni, čo je nezvyk. Dnes 1.8. som si aj spravila test hneď ráno, lenže bol negatívny. Neberiem žiadne lieky, som zdravá a mám už dve deti, žiaden stres...
  Čím to, prosím Vás, teda bude? Ešte sa nestalo, aby som len spinila, mám veľmi silnú menštruáciu a toto bolo slabulinke...môžem byť tehotná aj napriek negatívnemu testu. Robila som ho podľa Vás skoro?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené aj napriek t.č. negatívnemu testu. Ak máte vaginálnu infekciu, aj tá môže mať vplyv na menštruáciu. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky informácie o Vás a vie na základe odberu krvi potvrdiť alebo vylúčiť prípadné tehotenstvo.

 • Špinenie namiesto menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer, v čase, keď som mala dostať menzes(25.6.),mi začal hnedý výtok, ktorý sa strieda so slabým krvácaním a toto mi trvá stále. Test mi vyšiel negatívny, robila som ho 1.7. Mám 17 rokov a nepravidelný cyklus. O čo by mohlo prosím vás ísť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je viacero, takto Vám však objektívne neodpoviem. Aj za predpokladu nepravidelného cyklu by sa dlhodobejšie špinenie alebo krvácanie nemalo vyskytovať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkosti navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie namiesto menštruácie

  , Autor: Didibidi

  Dobrý deň, už 10.den mi meska menzes, robila som si aj dva tehotenské testy, jeden po 7 dňoch a druhý po 10 dňoch meškania. Oba negativne. Namiesto menštruácie mám hnedý výtok, také špinenie, niekedy ako by aj trošku ružové. S partnerom mávame chránený sex, je pravda, že niekedy ešte pred samotným sexom len na chvíľku bez, ale sex vždy s prezervatívom. Je nejaká šanca, že by som bola tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z Vášho popisu mi celkom nie sú jasné všetky okolnosti, ale možnosť tehotenstva tu je. Spermie sa nenachádzajú iba v ejakuláte. Čo sa týka menštruácie, niekedy môže byť menštruácia vo forme špinenia. Ak však mávate menštruáciu pravidelne a v poslednej dobe ste nemali stresové obdobie, navštívte Vášho obvodného gynekológa, aj v prípade nejasností alebo ťažkostí, ktorý na základ vyšetrení vylúči alebo potvrdí tehotenstvo.

 • Špinenie namiesto menštruácie

  , Autor: Zuzana

  Dobrý deň. Už tretí mesiac mám ten problém, že aj keď je menštruácia pravidelná tak ako stále tak namiesto krvácania špiním a oproti bežným šiestim dňom trvá len tri. Neprikladala som tomu žiadnu váhu a hlúpo som tom brala len ako menštruáciu. Avšak nedávno som si skúsila po partnerovom naliehaní spraviť teh. test, avšak dva testy boli pozitívne a ďalšie dva negatívne. Čo s tým?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný cyklus môže byť ovplyvnený viacerými faktormi, niekedy môže byť menštruácia v podobe párdňového špinenia.
  Ak ste si však urobili tehotenské testy a niektoré vyšli pozitívne, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám na základe vyšetrenia krvi a USG
  definitívne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo.

 • Špinenie namiesto menštruácie počas užívania antikoncepcie

  , Autor: Kaja

  Dobrý deň, užívam antikocepciu Belara 2. mesiac. 1.mesiac som mala celý špinenie a počas 7-dňovej pauzy som dostala menštruáciu ako vždy. Počas tejto 7-dňovej prestávky som mala menštruáciu necelé 2 dni a zvyšok iba špinenie. Antikoncepciu som užívala pravidelne a ani raz nevynechala. Je možnosť, že som tehotná alebo čím to je?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je menštruácia trošku inšia, presne taká ako ste ju opísali, je to spôsobené hladinami hormónov, ktoré sa po vysadení antokoncepcie menia. Za predpokladu, že ste užívali antikoncepciu pravidelne, tehotná nie ste. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.